×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

Māja ar dvēseli

nams1-ak2

No pelēkas trokšņainas centra ielas iegriežamies šaurā, patumšā kāpņu telpā, uzkāpjam otrajā stāvā un pēkšņi nonākam gluži kā citā pasaulē. Katrai lietai te ir stāsts un dvēsele, bet saimnieki Dace Teterovska un Dainis Ozols ar savu dzirkstošo enerģiju, šķiet, varētu apgaismot un sasildīt ne tikai savu mājokli vien.

 

Aplūkojiet krāšņu fotogaleriju ŠEIT.

Dainis darbojas reklāmas jomā, Dace ir ārste endokrinoloģe, viņiem ir burvīga piecgadīga meitiņa Patrīcija Anna un vēl arī katram savi bērni no iepriekšējām laulībām, tiesa, tie jau pieauguši, kopā ar Daini un Daci dzīvo vairs tikai Daces meita Madara, kas mācās Jelgavā Lauksaimniecības universitātē, tāpēc šobrīd nav mājās.

Un, tā kā vecākiem ir ieplānota romantiska nedēļas nogale Dikļu pilī, zelta retrīvers Ozijs Osborns un grifons Felikss ir aizgādāti pie Daiņa māmiņas uz laukiem.

– Savulaik mēs četratā mitinājāmies divdesmit astoņus kvadrātmetrus lielā dzīvoklītī. Kad radās iespēja iegādāties kaut ko īpašumā, apskatījāmies vairākus variantus, līdz atnācām šurp. Bet te, kolīdz ienācām un ieraudzījām kamīnu, krāsnis un veco parketu, sapratām – jā, tas ir kā radīts mums! – atceras Dainis.

Lieki teikt, ka sākumā te pavērās posta aina. Saimnieki ir atjaunojuši grīdas, krāsnis un kamīnu, taču nomainījuši visus logus un durvis. Plānojums lielākoties saglabāts vecais, pārbūve veikta tikai virtuves un vannas istabas daļā.

Kad remonts bijis galā un sākuši domāt, kā plašās telpas apdzīvot, sapratuši – te iederas tikai senas mēbeles. Bet tad pienācis brīdis, kad it kā viss ir – mēbeles, tapetes, aizkari, tomēr trūkst vienojošā elementa.

– Draugi ieteica dizaineri Barbaru Freibergu. Viņa atnāca, apskatījās un secināja – jums te viss tāds kantains, vajag kaut ko apaļu. Mēs nekavējoties iegādājāmies lielo ovālo galdu, ieapaļo dīvānu un sofu ar ieliekumu, – smaidot skaidro Dace. Un piebilst: – Savā mājoklī esam katru stūrīti apmīļojuši, ieguldījuši tik daudz izdomas un sirds, laikam tāpēc te jūtamies tik labi.

 

 

• Interjera risinājumus rast palīdzēja dizainere Barbara Freiberga.

• Mēbeles pirktas antikvariātā un veikalos “Alan Deko”, “Abakhan”, “Ikea”, kā arī http://www.ss.lv/

• Gaismas ķermeņi iegādāti veikalos “mc2”, “Dizaina nams”, kā arī http://eBay.com/

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+