×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Māja ar epicentru un notikumu

Foto-Anda KrauzeFoto-Anda Krauze

Ai, cik viņi ir skaisti – kā no svētgleznas! Tā vien gribas iesaukties, uzlūkojot brīnišķīgo ģimeni, kas mūs ar fotogrāfi 
laipni aicina savā valstībā. Andis Jeromans (uzņēmuma SIA “Metāla dizains AJ” īpašnieks), viņa mīļotā sieva Agnese (pilna laika māmiņa) un četrus mēnešus vecais dēls Jēkabs dzīvo skaistā vietā netālu no Rīgas robežas. Nepilnas pusstundas brauciens no pilsētas centra, bet sajūta – gluži kā laukos.

 

Mājas interjeru FOTOGALERIJĀS skaties šeit.

Andis stāsta: – Mans tēvs ir bijis visveiksmīgākais uzņēmējs, 1984. gadā samainot pusotristabu dzīvokli pret šo zemi ar vecu mājiņu uz tās. Ar to tad arī viss sākās. Esam joprojām Rīgā, taču tepat pāri ielai ir Beberbeķu dabas parks, bet apkārt mājai – dārzs.

Sākumā visi mitinājušies namiņā, kur netrūcis romantikas un mīļuma, tad tur palikuši vairs tikai Anda vecāki, taču pamazām briedusi ideja, ka vajadzētu padomāt par plašākām telpām, lai Anda ģimene varētu dzīvot kopā ar vecākiem, taču katram no ģimenes locekļiem būtu pašam savs stūrītis.

 

– Es zināju, ko gribu, man bija pilnīgi skaidrs, kādas telpas mums nepieciešamas, kādam jābūt izkārtojumam un funkcionalitātei. Un tad mans labs paziņa talantīgais arhitekts Haralds Neimanis manu vīziju iedzīvi
nāja projektā, – turpina Andis.

 

– Zemes gabals te nav pārāk liels, tāpēc jauno māju uzbūvējām cieši vecajai līdzās, var teikt – apbūvējām tai apkārt. Viena no vecā namiņa sienām joprojām kalpo par balstu jaunās mājas terasei. Kad jaunā bija gatava, pasūtinājām konteineru, kurā salikt veco māju. Man prātā nebija nācis, ka to visu varēs iekrāmēt vienā lielā konteinerā un aizvest.

Kamēr Andis runā, Agnese kārto uz galda gardas uzkodiņas, bet mazais Jēkabs priecīgi dzīvojas tēta drošajās rokās. Skatos un priecājos – vīrietis, kas vairāk nekā 15 gadus veiksmīgi darbojies biznesā, šobrīd ir izvēlējies brīnišķīgo iespēju nedaudz atvilkt elpu un būt kopā ar dēlu viņa dzīves vienā no svarīgākajiem posmiem.

Andis, uztvēris manu domu, smaida: – Patlaban Jēkabs paņem lielāko daļu laika, un tas ir skaistākais, ko varu piedzīvot. Īstenībā viņš ir kļuvis par šīs mājas epicentru un svarīgāko notikumu.

• Arhitekta Haralda Neimaņa projekts.

• Kāpnes un margas, karoga masts un citas tērauda konstrukcijas izgatavotas SIA “Metāla dizains”.

• Logi pasūtināti uzņēmumā “Mežmaļi”.

• Virtuves mēbeles darinājuši SIA “AB virtuves” galdnieki.

• Gaismas ķermeņi no veikala “Top gaisma”.

• Mēbeles no veikaliem “Kate”, “Nakts mēbeles, “Ikea”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+