Praktiski
Mājas

Māja ar stāstu un dvēseli 16

Foto – Anda Krauze

Miklais gaiss smaržo pēc vasaras, lietus un ceriņiem. Mežmalā klusi sačukstas priedes. Esam pusstundas braucienā no Rīgas centra, bet sajūta gandrīz kā laukos. Žaneta, Agrtis, Estere un Renārs Antāni jau sešus gadus dzīvo pašu izlolotā mājā, kas uzcelta uz zemes, saņemtas mantojumā no vecvectēva.

 

– Mans vecvectēvs Fricis Lībers bija mežsargs. Kad viņam piešķīra šo zemi, te visapkārt bija mežs, – stāsta Žaneta. – Ilgus gadus dzīvojām Jūrmalā dzīvoklī, taču bērni auga un vienubrīd sapratām, ka pienācis laiks uzcelt pašiem savu māju.

– Uzzīmēju skices un iedevu tās arhitektam Ingaram Ērikam Erelim. Viņš precīzi sajuta un saprata mūsu ģimenes vēlmes un piešķīra tām arhitektonisku risinājumu, – sarunā iesaistās Agris. – Budžets bija ierobežots, tādēļ izvēlējāmies ekonomisko variantu, cēlām saimnieciskā kārtā, daudz ko darījām paši. Toties esam ar visu tikuši galā bez kredītiem.

Vai tiešām mūsdienās vēl ir cilvēki, kas paši var uzbūvēt māju? Izrādās, var gan! Tiesa, uzreiz gan jāpiebilst, ka Antāniem ir ģimenes uzņēmums “Antbūve”, kas projektē, izgatavo un uzstāda koka un metāla žogus, taču nepieciešamības gadījumā var izgatavot arī mājas vai dārza objektus un dizaina priekšmetus, arī virtuves mēbeles.

– Tāpēc var teikt, ka šajā mājā viss ir pašu izdomāts, izlolots un arī īstenots, – smaidot piebilst Agris.

 

 

Uzziņa

• Arhitekta Ingara Ērika Ereļa projekts.

• Virtuves mēbeles pēc Agra Antāna skicēm darinājuši uzņēmuma “Antbūve” galdnieki.

• Flīzes un santehnika no veikala “mc2”.

• Aizkari, žalūzijas un gaismas ķermeņi no veikala “Alan Deko”.

Kamīnu būvējuši “Helmix R” meistari.

 

 

 

LA.lv