No ieejas durvīm redzamas kāpnes. Tas būtiski pasliktina mājas īpašnieka veselību un attiecības ar valsti, valdību vai tēvu.
No ieejas durvīm redzamas kāpnes. Tas būtiski pasliktina mājas īpašnieka veselību un attiecības ar valsti, valdību vai tēvu.
Foto – Ausma Lukša

Māja, kas dara laimīgu 0

Senās zinātnes mājokļa harmonijai māca izprast un regulēt vides iekārtojumu, izmantojot zināšanas par dabas elementiem un Visuma enerģētiku. Svarīgi ievērot arī cilvēka individuālo horoskopu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Lasīt citas ziņas

Tiecoties pēc veiksmīgas un sakārtotas dzīves, daudzi joprojām noderīgus padomus atrod seno kultūru gudrībās. Saskaņā ar vairāk nekā piecus tūkstošus gadu veco vēdisko zinātni vāstu šastru un gandrīz tikpat seno ķīniešu mācību fenšui svarīgākais ir harmonija ar dabu un Visumu, kam jāizpaužas ne vien cilvēka domās un dzīvesveidā, bet arī vidē, kurā viņš dzīvo. Viss apkārt esošais mūs nepārtraukti ietekmē – pat tad, ja to neievērojam. Ņemot vērā seno zinātņu mācītos principus, varam šo ietekmi mainīt un vērst sev vēlamā virzienā, ļaujot Visuma enerģijai palīdzēt mums sasniegt to, pēc kā tiecamies.

Latvijā var atrast vairākus fenšui un vāstu šastras speciālistus, kuri palīdz izplānot darba vai dzīvojamās telpas saskaņā ar šo seno zinātņu mācītajiem principiem. Viens no tiem ir vēdisko zinātņu piekritējs Raivis Ernstsons, kurš dibinājis uzņēmumu “Vaastu Shastra” un piedāvā gan jaunu būvju un telpu projektēšanu, gan esošo pārplānošanu, kā arī darbinieku izvietojuma plānošanu biroja telpās un citus pakalpojumus. Fenšui projektus Latvijā piedāvā uzņēmumi “Plāns B” un “LanHua”. Tie, kas paši vēlas izglītoties šajā jomā, var to darīt gan klātienē, gan interneta vidē – vēdisko zinātņu kursus var atrast mājas lapās www.shiva.lv un www.shakti.lv, savukārt fenšui kursi atrodami www.fengshui.lv un periodiski arī citās mājas lapās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vāstru šastras un fenšui mācības ir cieši saistītas ar astroloģiju. Tās abas ir balstītas uz zināšanām par Visuma enerģētiku un tās saistību ar Zemi un cilvēku. Vāstru šastras pamatā ir pieci pirmelementi – zeme, uguns, ūdens, gaiss un platforma, uz kuras tie mijiedarbojas. Šī zinātne māca izprast šos elementus un dzīvot saskaņā ar tiem. Fenšui par pamatu uzskata ci enerģijas plūsmu un māca to izprast un regulēt, izmantojot zināšanas par dabas elementiem un Visuma enerģētiku. Abu zinātņu būtība ir ļoti līdzīga, taču pastāv uzskats, ka mums, baltajiem cilvēkiem, piemērotāka ir vāstru šastra, kamēr fenšui vairāk pielāgota tās izcelsmes vietas iedzīvotājiem – ķīniešiem.

Vāstu šastra ēku, telpu un tajās esošo elementu vēlamo izvietojumu nosaka, ņemot vērā debespuses un cilvēka individuālo horoskopu. Fenšui izmanto vairākas metodes, taču pamatos tās visas, tāpat kā vāstu šastra, saistītas ar dabas elementiem un planētu enerģētiku. Šo zinātņu darbības metodes nevar paskaidrot īsi un vienkārši, jo tās veido vairāku tūkstošu gadu laikā uzkrātas un paaudžu paaudzēs nodotas zināšanas, skaidro Raivis Ernstsons. Katru situāciju analizē individuāli, izmantojot visu šo zināšanu kopumu. Nevajadzētu pārāk nopietni uztvert vispārinātus padomus, kas atrodami plašsaziņas līdzekļos. Kaut arī pastāv principi, kas piemērojami visiem, katra cilvēka enerģētika ir citāda, tādēļ arī vienas situācijas risinājums katram var būt atšķirīgs, atgādina R. Ernstsons. Optimālais mājokļa vai darbavietas iekārtojums atkarīgs arī no katra vēlmēm – 
stiprināt veselību, uzlabot ģimenes dzīvi, palielināt ienākumus vai gūt panākumus jebkurā citā sfērā. Taču, pievēršot īpašu uzmanību kādai no šīm jomām, derētu atcerēties, ka visam ir jābūt līdzsvarā. Pārlieka koncentrēšanās, piemēram, uz bagātību, ilgtermiņā var kaitēt pārējām dzīves sfērām un radīt problēmas, pret kurām materiālās vērtības ir bezspēcīgas.

Visstiprāk mūs ietekmē vide, kurā pavadām vairāk laika, – mājas. Tā nav tikai vieta, kur pārlaist naktis, bet gan patvērums – kā fizisks, tā arī emocionāls. Kad pārnākam mājās noguruši un cenšamies atgūt spēkus, tieši no mājokļa atkarīgs, kādu enerģiju uzņemsim. Pareizi iekārtota telpa nomierina un vairo dzīvesprieku, taču nepareizi iekārtota – rada nogurumu un nemieru.

Raivis Ernstsons stāsta, ka patiesi veiksmīgu iznākumu var panākt, ja speciālista padomu lūdz jau pirms mājas celšanas – izvēloties zemes gabalu. Pērkot jau gatavu māju, pastāv iespēja, ka tā uzbūvēta nepiemēroti, un to ne vienmēr var vērst par labu. Var mainīt telpu izkārtojumu, taču ļoti būtisks ir arī ēkas novietojums attiecībā pret debespusēm un tuvumā esošajiem ceļiem, un to mainīt nav iespējams.

“Vaastu Shastra” bijusī kliente Anna, kuras dzīvoklis pirms kāda laika ticis pārplānots, atzīst, ka jūt pozitīvas pārmaiņas, un pieļauj, ka šis risinājums palīdzējis sakārtot arī privāto dzīvi. Dažas būtiskas nianses gan nav izdevies mainīt dzīvokļa plānojuma dēļ, taču nākotnē Anna cer atrast dzīvesvietu, kas vairāk atbilstu vāstu šastras pamatprincipiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.