×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. janvāris, 2016
Drukāt

Zīmējumu konkurss “Māja – mans dārgakmens”

Foto - LETAFoto - LETA

Skates “Gada labākā būve Latvijā” ietvaros jaunbūvju novērtēšanā aicina piedalīties bērnus un jauniešus ar zīmējumiem.

Nu jau 18. gadu Latvijā notiek skate “Gada labākā būve Latvijā”, kurā izvērtē pagājušā gada veiksmīgākos būvnieku sniegumus. Skates organizatori šogad aicina bērnus un jauniešus vecumā līdz 16 gadiem piedalīties zīmējumu konkursā “Mana novada dārgakmens – jaunā būve”. Zīmējumus novērtēs ēku būvnieki.

Zīmētāju iedvesmai var kalpot skates “Gada labākā būve Latvijā 2015” organizatoru redzējums uz nominācijām, pielīdzinot būves dārgakmeņiem. Dzīvojamā jaunbūve pasargā no stresa, nomierina un pozitīvi uzlādē, akmens – gaišā jašma. Sabiedriskā jaunbūve dod enerģiju un ir optimisma avots, akmens – sarkanais rubīns. Rekonstrukcija ļauj atgūt spēku un pārtapt, piešķir izlēmību, akmens – dzeltenais cirkons. Renovācija sargā pret pārmērībām, sniedz harmoniju un komfortu, akmens – violetais ametists. Restaurācija saudzē skaisto un unikālo, akmens – brūnsarkanais granāts. Inženierbūve palīdz sadarboties un piešķir saprātu, akmens – zilais safīrs. Ainava veicina auglību, mieru un harmoniju, akmens – zaļais smaragds.

“Mēs, skates organizatori, esam priecīgi paziņot, ka Latvijā ir izcilas būves, īsti dārgakmeņi, kuras ir vērtīgas ar savu spēku un enerģiju. Tās grezno gan saimnieku, gan apkārtni un kalpo īpašiem mērķiem. Zīmējumu konkursā “Mana novada dārgakmens – jaunā būve” aicinām bērnus un jauniešus novērtēt skaisto un noderīgo viņu apkārtnē un būvnieku darbu,” saka skates ” žūrijas komisijas priekšsēdētājs Normunds Grinbergs.

Labāko zīmējumu izstāde notiks skates “Gada labākā būve Latvijā 2015” noslēgumā 2016. gada 17. martā viesnīcā “Bellevue Park Hotel Riga”.

 

UZZIŅA

Zīmējumu konkurss “Mana novada dārgakmens – jaunā būve”

Var piedalīties bērni un jaunieši vecumā līdz 16 gadiem.

Zīmējumā ir jāattēlo konkrēta būve, kura no konkrētā novada vai pilsētas pieteikta skatei “Gada labākā būve Latvijā 2015”.

Par būvēm, kuras zīmēt, var uzzināt Latvijas Būvnieku asociācijā pa tālruni 67228584.

Zīmējumam jābūt krāsainam, A4 izmērā, tas var būt veidots jebkurā tehnikā, bet nedrīkst izmantot datoru.

Zīmējuma otrā pusē jānorāda autora vārds, uzvārds, vecums, skola, klase un sava vai skolotāja kontaktinformācija.

Zīmējumi līdz šā gada 10. februārim jānosūta pa pastu (Latvijas Būvnieku asociācija, Skolas iela 21-201, Rīga, LV-1010) vai iesniegt personiski.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+