Latvijā
Novados

Mājai iebrūk jumts. Dzīvību zaudē 45 gadus vecs vīrietis 16

Foto VUGD

Aizvadītajās svētku brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 96 izsaukumus – 46 uz ugunsgrēku dzēšanu un 34 uz glābšanas darbiem, bet 16 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Šajās gadu mijas svētku brīvdienās ugunsnelaimēs dzīvību zaudēja viens cilvēks un tika dzēsti vairāki ugunsgrēki, kas bija saistīti ar nepareizu pirotehnikas izstrādājumu lietošanu un vienā no tiem cieta cilvēks.

1.janvārī plkst. 22.33 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rēzeknes novada Kaunatas pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg vienstāvu dzīvojamā māja 90 m2 platībā un tai iebrucis jumts. Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 45 gadus vecs vīrietis. Plkst. 3.40 ugunsgrēks tika likvidēts.

Jaungada naktī plkst. 23.42 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Viršu ielu Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamās mājas piektajā stāvā dega balkons. Ierodoties notikuma vietā, glābēji konstatēja, ka balkonā bija dedzināti pirotehniskie izstrādājumi, kā rezultātā notika degšana 4 m2 platībā. Ugunsgrēkā cieta apmēram 82 gadus vecs vīrietis, kurš bija guvis rokas apdegumus un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Līdztekus Jaungada naktī īsi pēc pusnakts ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst ugunsgrēku Līvzemes ielā Salaspilī, kur uz no divstāvu sabiedriskas ēkas jumta tika šauti pirotehniskie izstrādājumi, kā rezultātā aizdegās to kaste 1m2 platībā, Rostokas ielu Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamās mājas trešajā stāvā balkonā bija ielidojis pirotehnisks izstrādājums, kā rezultātā aizdegās balkonā esošās sadzīves mantas 0,1m2 platībā un Augusta ielu Daugavpilī, kur piecstāvu dzīvojamās mājas otrajā stāvā bija ielidoja pirotehnisks izstrādājums, kā rezultātā dega balkons 10m2 platībā.

Svētdien glābēji arī steidzās palīgā vairākiem nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem. Īsi pēc vieniem dienā glābēji steidzās uz Garkalnes novada Priežlejām, kur sieviete kopā ar bērnu un suni bija apmaldījušies mežā – pārmeklējot apkārtni, ugunsdzēsēji glābēji apmaldījušos cilvēkus atrada un nodeva NMPD mediķiem apskatei.

Savukārt plkst. 17.21 tika saņemts izsaukums uz Dzilnas ielu Rīgā, kur kādas deviņstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija izpūsta asaru gāze. Ugunsdzēsēji glābēji, ar glābšanas masku palīdzību, izglābti trīs cilvēki un izvēdināta kāpņu telpa.

Iesākoties 2017.gadam VUGD aicina iedzīvotājus īpaši piedomāt un parūpēties par savu un līdzcilvēku drošību – ievērot ugunsdrošību un uzmanīgi apieties ar uguni. Piemēram, šobrīd, kad meteorologi tuvākajās dienās sola salīdzinoši lielu aukstumu, nepārkurināt krāsnis un uzmanīgi apieties ar elektriskajām sildierīcēm.

LA.lv