×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Mājas bēniņos Francijā atrasts 400 gadus sens mākslas šedevrs

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Kādā savrupmājā Francijas dienvidos īpašnieki atraduši 400 gadus vecu gleznu, kura, iespējams, pieder Karavadžo otai, raksta “Associated Press“.

Vismaz 150 gadus glezna neatklāta nogulējusi uz bēniņiem mājā Tulūzas pievārtē. Pašreizējie mājas īpašnieki to atklājuši, kad sācis tecēt jumts: uzkāpjot bēniņos, atklājušies vairāki ūdens daļēji bojāti mākslas darbi.

Ja gleznas “Judīte un Holoferns” autentiskumu apstiprinās eksperti, tās vērtība sasniegs 120 miljonus eiro.

Franču eksperts Ēriks Tjurkens jau paziņojis, ka viņam nav nepieciešami papildus pierādījumi, lai būtu pārliecināts, ka ir atrasts viens no vissvarīgākajiem klasikas šedevriem pēdējos 30 gados. Tomēr visi eksperti nav vienisprātis, daži piedēvē darbu flāmu mākslinieka Luī Finsona otai – šis gleznotājs bijis pazīstams ar Karavadžo un kopējis dažus viņa darbus. Arī Finsona darbi ir ļoti vērtīgi, un tieši tādas gleznas, kā atrastā, kopija glabājas Newapoles muzeja pastāvīgajā elspozīcijā.

Katrā ziņā šobrīd gleznai piešķirts nacionālas vērtības statuss, kas to 30 mēnešus neļauj izvest ārpus valsts, lai mākslasdarbu varētu iegādāties kāds no Francijas muzejiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+