×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
23. jūlijs, 2014
Drukāt

Lakučs: Pasaules čempionātam esam gatavi kā nekad

foto: LETAfoto: LETA

Mazās trases mums nav parocīgas, tomēr esam gatavi, – tā saka Latvijas BMX izlases galvenais treneris Ivo Lakučs pirms pasaules čempionāta.

Nīderlandes pilsētā Roterdamā šodien sāksies un līdz svētdienai turpināsies pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā, kurā Latviju dažādās vecuma grupās un kategorijās pārstāvēs vairāk nekā 50 sportistu. Elites grupā startēs pieci latvieši – līderis Māris Štrombergs, kuram jau ir divi pasaules čempiona tituli (2008, 2010), Edžus Treimanis, Rihards Veide, Klāvs Lisovskis un Elvis Puroms. Junioru grupā uz labu rezultātu cer Kristens Krīgers.

“Fizioloģiski un morāli esam sagatavojušies labāk kā nekad, jo nav sakrājies nogurums – atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šovasar Eiropas čempionāts bija tikai vienas sacensības,” sportistu svaigums priecē Lakuču. Viņš gan piebilst, ka Roterdamā ir mazā trase, ieviešot savu specifiku: “Esam spēcīgie braucēji, kuriem vajag plašumu, laiku, pretvēju – kā olimpiskajās spēlēs. Tomēr tam speciāli gatavojāmies, un domāju, ka mājas darbu esam labi izpildījuši.” Arī pērnajā pasaules čempionātā Jaunzēlandē BMX riteņbraucēji sacentās mazā tipa trasē, un Štrombergs tur nepārvarēja ceturtdaļfināla barjeru. Tas tikai vairo motivāciju šogad startēt maksimāli labi.

“Mūsu cerība Roterdamas trasē ir garais pirmais līkums,” skaidro Lakučs. Viņaprāt, trase ir līdzīga tai, kurā pats Ivo 2001. gadā ASV kļuva par pasaules vicečempionu. Liela nozīme būšot starta celiņam, tāpēc arī līdz finālam jāziedo visi spēki, lai izvēlē būtu pirmā roka. Rīkotāju skatījumā trase atgādinot to, kurā Štrombergs 2008. gadā Pekinā izcīnīja pirmo no saviem diviem olimpiskā čempiona tituliem.

Māris Štrombergs šomēnes ieguva Eiropas čempiona zeltu, bet ASV čempionātā ir līderis. Atgriešanos BMX virsotnē atliek vien nostiprināt Roterdamā. Pārbraucis mājās no Eiropas čempionāta, Māris saslima un viņnedēļ netrenējās. “Viņam gan bāze ir spēcīga, tāpēc nedomāju, ka slimība būs ko ietekmējusi,” treneris saglabā optimismu.

Lakučs uzskata, ka pārējiem mūsu elites sportistiem pasaules čempionātu izdevies sasniegt sportiskās formas kulminācijā: “Edžus izskatās labi. Viņam parasti lielajās sacensībās kaut kā pietrūkst, bet tagad puisis ir pārliecināts par saviem spēkiem. Rihardam Eiropas čempionātā gadījās tehniska ķibele, bet var redzēt, ka viņš ļoti grib cīnīties. Lisovskim un Puromam čempionāts noderēs pieredzei, viņiem vēl jāapliecina sevi.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+