×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. jūlijs, 2014
Drukāt

Pēdu aprūpe mājās – tikai par maksu

Foto - Fotolia © AlexOakenmanFoto - Fotolia © AlexOakenman

“Mana radiniece slimo ar 2. tipa cukura diabētu, viņai ir diabētiskā pēda un nepieciešama īpaša pēdu aprūpe, taču viņa neiziet no mājām, praktiski ir guloša. Kā viņai saņemt šādu pakalpojumu mājās?” MARTA Garkalnē

Atbild Nacionālā veselības dienesta (NVD) sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Māra Āboliņa: “Gan pirmā, gan otrā tipa cukura diabēta pacientiem valsts pilnībā apmaksā diabētiskās pēdas aprūpes kabineta apmeklējumu, turklāt tiek segta arī pacienta iemaksa. Taču pacientam jārod iespēja nokļūt ārstniecības iestādē, jo diabētiskās pēdas aprūpes speciālista vizīte pacienta mājās nav valsts apmaksāts pakalpojums. Lai pēdu aprūpi saņemtu mājās, kas būs maksas pakalpojums, jāsazinās ar ārstniecības iestādēm, kuras piedāvā šo pakalpojumu. Pacients, kam ir grūtības pārvietoties un nepieciešama palīdzība transporta nodrošināšanai vai to izdevumu segšanai, var vērsties pašvaldības sociālajā dienestā.

Diabētiskās pēdas aprūpes kabinetā cukura diabēta pacientus pieņem ar ģimenes ārsta vai endokrinologa nosūtījumu profilaktiskai pēdu aprūpei. Nav noteikts, cik reižu gadā pacientam pienākas šis valsts apmaksātais pakalpojums. Ģimenes ārsts vai endokrinologs pacientu uz šo procedūru nosūta pēc nepieciešamības. Pēdu aprūpe ietver ādas sabiezējumu – hiperkeratožu – noņemšanu, ieaugušu nagu ārstēšanu, varžacu izgriešanu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+