×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
26. novembris, 2015
Drukāt

Te vairs nebūs Vācija, te būs Sīrija. “LA” speciālreportāžas turpinājums (7)

Foto - Toms AncītisFoto - Toms Ancītis

Vakar rakstīju, kā notiek robežpāreja uz Austrijas–Vācijas robežas (“Ļodzīgais tilts uz laimīgo zemi”, “LA”, 25. nov.). Šajā numurā par to, kas tālāk notiek ar bēgļiem, kuri ieradušies Vācijā.

Haoss pēc Merkeles “ielūguma”

Vācijas pierobežas pilsētiņā Freilasingā no Austrijas iebraukušie bēgļi tiek reģistrēti, lai tālāk ar specvilcieniem tiktu nogādāti uz mītnēm pa visu Vāciju. Katram būs māja, mašīna, darbs un nauda – ar šādām ilūzijām, uzticoties cilvēku kontrabandistu stāstiem, daudzi izkāpj no autobusa pie bijušās mēbeļu halles, kurā ierīkots reģistrācijas centrs.

Freilasinga ir neliela pilsētiņa pie Vācijas robežas ar Austriju. Zalcahas upe, pa kuru ved abu valstu robeža, vienlaikus ir arī Freilasingas robeža ar Austrijas pilsētu Zalcburgu. Freilasingā ir apmēram 
15 000 iedzīvotāju, Zalcburgā desmit reižu vairāk – ap 150 000. Starp abām pilsētām ir lieliska dzelzceļa un autobusu satiksme, abās runā vienā un tajā pašā – vācu – valodā, sveicinās ar vienu un to pašu “Gruß Gott!”, un daudzi Freilasingas iedzīvotāji strādā Zalcburgā. Tādēļ, lai arī faktiski atrodas Vācijā, sadzīviskā līmenī Freilasinga drīzāk funkcionē kā Zalcburgas priekšpilsēta.

Austrijā Freilasingieši uzpilda automašīnas, jo degviela tur lētāka. Austrieši turpretī brauc uz Freilasingu iepirkt pārtiku. “Allaž mēs esam bijuši kā saplūduši kopā,” saka pensionāre Marianne Karpeta, kura Freilasingā nodzīvojusi lielāko daļu mūža. Ikdienā braucot uz Zalcburgu un atpakaļ, cilvēki pat neaizdomājas, ka pārvietojas no Austrijas uz Vāciju vai otrādi.

Taču nu jau pāris mēnešus viss ir mainījies. Sākās tas ar haosu Freilasingas stacijā un apkārtējās ielās. Stacija dienām un nedēļām ilgi bija stāvgrūdām pilna ar viesiem no tālām zemēm – Sīrijas, Irākas, Afganistānas. Turpat viņi ēda, gulēja, aiz viņiem cēlās atkritumu kalni. Freilasingas iedzīvotājiem, dodoties uz darbu Zalcburgā, nācās nīkt garos sastrēgumos, dažbrīd pat vairākas stundas. Vilcieni kavējās vai tika atcelti.

Nepatīkamo pārmaiņu tiešais cēlonis bija nevis Vācijas kancleres “ielūgums” Austrijā un Ungārijā “iestrēgušajiem” bēgļiem doties uz Vāciju, bet Vācijas lēmums dažas nedēļas pēc šī ielūguma. Proti – atjaunot robežkontroli uz Vācijas–Austrijas robežas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Mazlit neprecīzi – un kur tad turki? Ne Vācija, bet tuvie austrumi.

 2. Vismaz Latvijas Avīze (!) varētu pacensties rakstīt bez kļūdām – teikumā “Austrijā Freilasingieši uzpilda automašīnas, jo degviela tur lētāka.” pareizi jāraksta “freilasingieši”, t.i., ar mazo sākuma burtu.

 3. "Rainis arī bija bēglis!" Atbildēt

  “Ceļojat viens? Nē,man ir māsa un brālēni.Kopā esam septiņi cilvēki.” Tēvs,kurš jau esot nokļuvis Geteborgā,ir astotais! Pareizināsim vismaz ar 8 arī Latvijā jau šoziem uzņemamo bēgļu skaitu! Rainis,kurš arī bija bēglis,savus radus uz Šveici taču neaicināja?

 4. no bēgļiem- lidz Vācijai neviena droša valsts nebija- visās karš!

 5. Es tiešām nesaprotu, ko šie ļaudis vēlas? kurš viņus te sauca, kurš ko solīja – pie tiem, lai arī iet un prasa.
  Vai tad viņi devās uz leiputriju? Tā izskatās…

  • Vāterlandē Merķele – Šchmerķele, Latvijā Lēnuma & Co! nuka – Lēnuma un vēl daži re†ardi solīja viņus uzņemt – Lēnuma jēgsies ar “bēgļiem”? OK, bet tādā gadījumā lai uzņemās REĀLU atbildību par “bēgļu” izdarībām! un nav jāgaida, kad “bēgļi” sāks īsteniem kristiešiem ar svētlaimē pārgrieztām acīm un atejis†iem griezt nost galvas vai izgang-bang’ot kristīgo jaunavu skolas audzēknes veselām klasēm. sataisīs “bēgļi” sračku – lai Lēnuma sračku
   nokopj!

Draugiem Facebook Twitter Google+