×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. augusts, 2013
Drukāt

“Mājas Viesa” īpašā atšķirība – lieliski raksti par vēsturi

No "Mājas Viesa" arhīvaNo "Mājas Viesa" arhīva

Sarunu ar žurnāla “Mājas Viesis” galveno redaktori Daci Terzenu lasi 22. augustā laikrakstā “Latvijas Avīze”!

Dace stāsta: “Ir iznācis gandrīz vai simboliski, ka mēs, jau iepriekš svinot “MV” jubileju, devāmies uz Likteņdārzu, lai arī dotu savu ieguldījumu šī dārza attīstībā. Un tieši 23. augustā Latvijas televīzija rīko akciju, lai atbalstītu amfiteātra “Sirmais saulriets” būvniecību. 19. jūlijā mēs tur bijām fiziski, un 23. augusta numurā tas būs redzams “Mājas Viesī”. Domāju, ka tā ir skaidra liecība – mēs  esam maza, bet būtiska daļa no mūsu visu kopējā garīgā lauka. Tas bijis redzams arī visā “MV” pastāvēšanas laikā – vienmēr primārās bijušas nacionālās vērtības visplašākajā šā jēdziena izpratnē.

Tāpat “MV” vienmēr publicējis rakstus par vēsuri. Ja izšķirstītu žurnāla komplektus gadu garumā, reti kurš numurs būtu bez oriģināla un augstvērtīga vēstures materiāla. Tā ir mūsu pašu uzstādītā latiņa – allaž  radoša pieeja vēstures jautājumiem ar kompetentu autoru piesaisti. Šo materiālu ārkārtīgā daudzpusība un kvalitāte ir galvenais, kas tos atšķīris preses kopainā. Esam centušies aptvert ne vien Latvijas vēstures tematiku, bet arī atsaukties uz pasaules aktualitātēm, parādīt pasaules personības, šajos rakstos ir bijis telpas un domas plašums.”

Uzziņa
“Mājas Viesis” iznāk jau 15 gadus. Sākumā tas bija avīzes formātā kā “LA” sestdienas numurs. Kā krāsains žurnāls “Mājas Viesis” iznāk kopš 2002. gada 3. janvāra, un 23. augustā lasītāji saņems žurnāla 500. numuru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+