×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. novembris, 2015
Drukāt

“Mājas Viesis” maina izskatu. Saruna ar žurnāla galveno redaktori Daci Terzenu (3)

majasviesis

Jā, jau rīt “Mājas Viesis” būs klāt jaunā izskatā! Tiem, kas “Mājas Viesi” saņem past­kastītēs, piektdiena būs patīkamas atkalredzēšanās brīdis, un pārmaiņas varēs izpētīt lēnām. Bet, lai nevajadzīgs satraukums nerastos tiem, kas žurnālu pērk un uzreiz to spētu pamanīt vāku raibumā, piedāvājam sarunu ar “Mājas Viesa” galveno redaktori DACI TERZENU.

– Lasītājs, pie laba pieradis, var nesaprast, kādēļ bija nepieciešamas izmaiņas žurnāla noformējumā?

– Žurnāla izskats, protams, ir cieši saistīts ar saturu, un esmu pārliecināta – arī lasītāji pamanīs, ka jaunais dizains vēl labāk atbilst rakstiem, kurus žurnālā publicējam. Tiem, kas žurnālu pērk, jāmeklē pēc vārda “Viesis”, kas uz vāka jo­projām būs skaidri redzams lieliem burtiem. Jaunais žurnāla logo ir izteiksmīgs, uzkrītošs, taču vienlaikus arī ļoti līdzsvarots, un mūsu mērķis ar jauno žurnāla dizainu, kuru veidojis mākslinieks Roberts Blumbergs, ir atgādināt “Mājas Viesa” devīzi – “Aizraujošs žurnāls gudram lasītājam”.

Tas man tiešām šķiet ļoti svarīgi, jo, ja dodies ceļojumā – un arī dzīve ir ceļojums –, labi, ja līdzās ir ceļabiedrs, ar kuru var padiskutēt, kopā pasmieties, kādreiz arī sastrīdēties un nepiekrist, bet arī tad ar viņu ir interesanti turpināt ceļu kopā. Tieši šāds ceļabiedrs cenšamies būt.

– Mainās dizains, bet žurnāla regularitāte, arī apjoms un iznākšanas laiks paliek iepriekšējais?

– Regularitāte un lappušu skaits patiešām nemainās, taču, sākot no decembra, “Mājas Viesis” iznāks trešdienās. Arī tādēļ vēlējāmies mainīt žurnāla noformējumu, jo trešdiena ir, protams, daudz aktīvāka, dinamiskāka diena par piektdienu, kad visi tomēr vairāk noskaņojamies nedēļas nogales atpūtai. “Mājas Viesis” vēl vairāk nekā līdz šim centīsies aptvert aktuālos notikumus, taču ne sacenšoties ar radio, televīziju un internetu – tos mēs nevaram apsteigt atspoguļošanas operativitātē –, bet gan atklājot dažādu notikumu ilgtermiņa ietekmes un aspektus, lai tā būtu bēgļu krīze, traģiski notikumi kā Ēģiptē nokritusī Krievijas lidmašīna vai kādi citi svarīgi notikumi.

Starp citu, jau šopiektdien žurnālā būs tieši ar bēgļu krīzi saistīts izpētes materiāls par mums pašiem – par latvieša seju globālās tautu staigāšanas apstākļos. Jo ir viegli pateikt, ka mēs esam šādi vai tādi, bet daudz grūtāk un reizēm arī nepatīkamāk ieraudzīt savu reālo atspulgu spogulī.

– Vai žurnālā līdz ar jauno izskatu un mainīto iznākšanas laiku gaidāmas arī jaunas rubrikas?

– Jā, jaunas tematiskas rubrikas jau ir un būs. Piemēram, šajā numurā žurnāliste Ilze Pētersone uzrunājusi demogrāfu Ilmāru Mežu un politiķi Kārli Šadurski, jautājot, vai demogrāfijai Latvijā nevajadzētu atvēlēt tikpat lielus līdzekļus, proti, divus procentus no IKP, kā aizsardzībai. Rubrikā “Par un pret” turpmāk būs vieta šādām viedokļu sadursmēm, kur varēs izklāstīt savu “jā” un “nē”.

Jau iepriekšējā numurā sākām rubriku “Tēvu valoda”, kurā arī turpmāk sastapsim mācītāju un tulkotāju Ingmaru Zemzari. Rubrikā būs gan esejas par latviešu valodu, gan izplatītāko kļūdu pārskats un skaidrojums, gan apskatīti dažādi citi ar valodu saistīti jautājumi – tas ir ļoti svarīgi, jo latviešu valoda neapšaubāmi ir viens no pamatiem, uz kuriem stāvam.

Jauna rubrika ir arī “Līdzsvarā”. Tajā sabiedrībā pazīstami cilvēki dalās savās stresa mazināšanas receptēs, stāsta, kā viņi panāk, lai līdzsvarā būtu miesa un gars.

“Pamanīts” – arī šo rubriku jau esam iesākuši un turpmāk tajā iepazīstināsim ar spilgtiem mūsu žurnālistu gaitās sastaptiem cilvēkiem, kas krāšņo dzīvi un padara to interesantāku ar savu vizuālo tēlu.

Tāpat priecīgi būs visi dabas pētnieka Gunta Eniņa cienītāji, jo viņš turpina līst alās, kāpt klintīs un visādi citādi pētīt Latvijas mazzināmos dabas nostūrus.

– “Mājas Viesim”, kas jau piedzīvojis vairāk nekā 550 numurus, šī nebūs pirmā tēla maiņas reize, un droši vien ir kāda veiksmes formula, ko vari pateikt, kādēļ žurnāls tik ilgi spējis palikt lasītājiem interesants?

– Man liekas ļoti svarīgi žurnālu veidot tā, lai lasītājiem šķistu: citādi nemaz nav iespējams, un to var tikai tad, ja žurnālu uzskata par misiju, nevis vienkārši darbu, kurā pavadām noteiktas stundas. Un to nu es droši varu teikt: katrs “Mājas Viesa” raksts ir izlolots tieši tādēļ, ka pašus autorus interesē temati, ko izvēlamies atspoguļot.

IEPAZĪSTIES AR JAUNO ŽURNĀLA “MĀJAS VIESIS” NUMURU!

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ļoti labs žurnāls. Manuprāt, labākais žurnāls Latvijā. “Mājas viesī” vienmēr ir nevis viens vai divi, bet vairāki ļoti interesanti raksti, var redzēt, ka tajā darbojas izcils kolektīvs.

  2. Kad šis marasmātiskais žurnāls pārtrauks sadarbību ar Beinerti un Ingm.Zemzari, tad iespējams, ka tas kļūs lasāms. Patlaban vien smiekli nāk par intelekta līmeni. Klačas, nepareizi iztulkoti un saprasti sazvērnieciski viedokļi bērnudārza līmenī. Tipisks piemērs, kā vajag sačakarēt labu Ulmaņlaika leģendu.

Draugiem Facebook Twitter Google+