×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. jūnijs, 2013
Drukāt

Mājdzīvnieks bez blusām un ērcēm

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Sākoties vasaras darbiem, daudzi dodas uz ģimenes dārziņiem un vasarnīcām, līdzi ņemot mājdzīvnieku. Kā allaž sarosījušās blusas, ērces un citi kaitēkļi, kas apdraud mīluļa veselību un labsajūtu. Kādi ir efektīvākie līdzekļi cīņai ar kaitēkļiem?


 

SIA “Beaphar Latvija” speciāliste Ramona Guridi skaidro, ka primārie ir pretblusu preparāti ierasto pilienu veidā. Tos iepilina mājdzīvniekam nepieejamā vietā – skaustā. Tādas pašas aktīvās ķīmiskās vielas (bet dzīvnieka veselībai nekaitīgas!) ir iestrādātas kakla siksnās. Ar pilieniem organisms uzreiz saņem maksimālo devu, bet ar kakla siksnu – pakāpeniski. Lai preparātu iedarbība būtu lietderīga, kakla siksnas ieteicams valkāt visu laiku. Tām ir arī ilgāks iedarbības termiņš – līdz pat pusgadam, kamēr pilienu efektivitāte ir mazāka – tā ilgst aptuveni mēnesi (atkarībā no konkrētā preparāta).

Pret kukaiņiem (blusām, ērcēm, skudrām u. c.) līdz arī izsmidzināmais aerosols “Protecto Plus”.

Ar to apstrādā telpas, mēbeles un mīluļa guļvietu, bet ne pašu! Ramona Guridi piebilst, ka iegādājami arī naturālie pretblusu preparāti, kuru sastāvā ir ēteriskās eļļas, taču to iedarbība ir lēna.

Vairāku persiešu kaķu saimnieki interesējušies par preparātiem, lai, ar tiem apstrādājot kaķa garo apmatojumu, ērces vispār nenonāktu uz kažoka. Ilggadējā persiešu un eksotu šķirņu audzētāja Vineta Svikša atzīst, ka izmanto līdzekļus pilienu veidā un iesaka pamēģināt arī kakla siksniņas ar iestrādātām aktīvajām vielām. Taču tik universālu līdzekli pret ērcēm viņa nav sastapusi…

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+