×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
16. aprīlis, 2012
Drukāt

Mājīgs un harmonisks interjers (1)

namsliela-ak

– Dzīvokļa interjeru vēlējāmies siltos pasteļtoņos. Interesanti, ka krāsu gammu palīdzēja izvēlēties mūsu mājdzīvnieki kaķi – gan 
iepriekšējais siāmietis Rikijs, gan burmiete Bella. Viņu kažoku spalva ir acij tīkamos zemes pelēcīgos toņos, – teic juriste 
Arta Zaņuka. Viņa kopā ar mammu 
Laimu dzīvo Rīgas centrā nelielā dzīvoklī, kas pēc pārbūves vizuāli kļuvis plašāks, izteiksmīgāks un mājīgāks.

 

Skaties arī interneju FOTOGRĀFIJĀS.

Sākotnēji dzīvokļa īpašnieces vēlējušās tikai kosmētisko remontu virtuvei un vannas istabai. Pēcāk pēc dizaineres ieteikuma piekritušas radikālai telpu pārbūvei. Projekts ar visu pārbūvi un iekārtošanu tapis lēnām – apmēram divu gadu laikā.

Dizainere Ivita Melgaile: – Kad pirmo reizi ierados šajā dzīvoklī, telpas bija tumšas, šauras, ar daudzām durvīm.

 

Ar īpašnieci izlēmām, ka dzīvokļa centrā būs virtuve. Sienā starp viesistabu un virtuvi izveidosim ailu letei, lai, gatavojot ēst, varētu sarunāties ar tiem, kas atrodas vies
istabā. Turklāt pa ailu telpā vairāk ieplūstu dienasgaisma.

 

Mainot telpu izvietojumu, likvidējot daudzās durvis un izveidojot ailu starpsienā, panācu plašuma efektu, vairāk gaismas.

Viesistabā, meitas istabā un gaitenī saglabātas dēļu grīdas, tās noslīpētas un beicētas, lai iegūtu vajadzīgo toni.

Virtuvē un vannas istabā – apsildāmās grīdas, ko klāj matētas flīzes, kas neslīd. Lai noslēptu kanalizācijas cauruli ejā uz virtuvi, grīdā izveidots neliels pacēlums, kurā iemontētas dežūrapgaismojuma lampiņas.

Virtuves sienā izveidotas dekoratīvas nišas garšvielu trauciņiem.

Meitas istabā – iekārtie griesti.

– Sākotnēji griesti bija ar noapaļotiem stūriem. Tādus vairs nevarējām atjaunot pilnībā, tāpēc izlēmu veidot četrkantīgus iekārtos griestus ar kvadrātveida gaismas ķermeņiem, kas rada kliedētu, matētu gaismu, – skaidro dizainere.

Meitas istabas ”rozīnīte” ir viena siena, kas izlīmēta ar niedru raksta tapetēm un kurā izveidota niša ar platekrāna televizoru.

– Savā istabā jūtos kā buduārā, kur rodu harmoniju. Te acis priecē arī gliemežvāki no braucieniem uz Maldīvu salām, kur nodarbojos arī ar niršanu, – teic Arta Zaņuka.

Mātei ar meitu patīk ceļot, visbiežāk viņas brauc uz Taizemi, tāpēc dzīvokļa interjerā daudzviet var ieraudzīt šīs zemes suvenīrus – vāzes, kokā grieztus ziloņus un gleznas ar budistu mūkiem, lotosa ziediem.

 

 

• Dzīvokli projektējusi dizainere Ivita Melgaile

• Mēbeles projektētas, izgatavotas SIA ”Larme”

• Iekārtie griesti – ”Gresto”

• Tapetes – ”Reaton”, ”Siena”

• Aizkari – ”Intērija”

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc interjera bildes nav atrodamas?

Draugiem Facebook Twitter Google+