Reklāmraksti

Mājokļa remonts: Kas Tev jāņem vērā, veidojot budžetu?0

Pēc aukstās un tumšās ziemas, siltais un saulainais pavasaris iedvesmo cilvēkus veikt pavasara tīrīšanu mājoklī, kas soli pa solim izvēršas līdz pat iespaidīgam remontam. Vairāku mēnešu garumā daudz laika esi pavadījis iekštelpās, tādēļ noteikti paspēji pārdomāt to, kā un ko vēlētos pārveidot. Ir pienācis brīdis pārvērst idejas reālās darbībās, taču, lai to izdarītu, vispirms nepieciešams saplānot savu budžetu. Dažāda apjoma darbiem nepieciešams atšķirīgs naudas apjoms, tādēļ šajā rakstā palīdzēsim Tev saprast, kā veidot budžetu vienkāršākam un arī pavisam nopietnam remontam.

Budžeta veidošana nelieliem mājokļa uzlabošanas darbiem

Dažādus remontdarbus, kas uzlabo Tavas mājas vai dzīvokļa komfortu un izskatu, iespējams veikt par 1000 eiro vai pat lētāk. Piedāvājam vairākus piemērus populārākajiem mājokļa uzlabojumiem, kurus var paveikt ar salīdzinoši zemāk izmaksām, radot acīmredzamas pārmaiņas:

 • Virtuves un vannasistabas krānu nomaiņa;
 • Skapīšu rokturu un eņģu nomaiņa;
 • Jaunu gaismas objektu uzstādīšana;
 • Bojāto vannasistabas flīžu nomaiņa;
 • Ārdurvju roktura nomaiņa;
 • Profesionāla paklāju tīrīšana;

Viens no iespējamiem variantiem, kā sarūpēt līdzekļus šādiem, nelieliem darbiem, ir noteiktas summas novirzīšana katru mēnesi vienam vai diviem darbiem, pakāpeniski īstenojot tos visus, taču vari arī apsvērt citas papildu ienākumu gūšanas iespējas, piemēram, īslaicīgi strādāt divos darbos, strādāt virsstundas, pārvērst savu hobiju peļņas avotā, pārdot tehniku un citas lietas, kas mājās netiek izmantotas.

Budžeta plānošana vidēja apjoma remontam

Šādi mājokļa uzlabošanas darbi parasti izmaksā vidēji no 1000 līdz pat 10 000 eiro. Tieši tādēļ arī budžeta plānošana ir lielāks izaicinājums, jo arī nepieciešamās summas ir lielākā apjomā, kas attiecīgi nozīmē arī jaunas sadaļas veidošanu budžetā. Ja esi iecerējis nopietnākus projektus, lieti noderēt var patēriņa kredīts, kas Ladyloan.lv tagad pieejams summā līdz pat 4000 eiro, ar atmaksas termiņu līdz pat 48 mēnešiem. Lai gan aizdevums var būt noderīgs rīks dzīves uzlabošanai, atceries, ka pret tā noformēšanu jāizturas atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt!

Lūk, vairāki piemēri vidēja apjoma darbiem, kas ievērojami uzlabos mājokļa stāvokli un izskatu:

 • Putuplasta griestu aizvietošana pret līdzenas virsmas griestu segumu;
 • Ārdurvju nomaiņa pret energoefektīvāku durvju modeli;
 • Vecās sadzīves tehnikas, piemēram, ledusskapja un trauku mazgājamās mašīnas nomaiņa pret energoefektīvākiem modeļiem.

Budžeta plānošana nopietnākajiem mājokļa remontdarbiem

Ja apvienotu apjomīgākos remontdarbus, to izmaksas, visticamāk, sasniegtu vismaz 10 000 eiro vai pat vairāk, tādēļ lielākā daļa cilvēku visus šos darbus uzreiz paveikt nespēj. Lai risinātu situāciju, tiek, vai nu izmantots kredīts, vai arī ilgstoši veidoti iekrājumi, taču tas ne vienmēr ir tik viegli, kā gribētos. Lai padarītu šo uzdevumu vienkāršāku, vari izmantot budžeta aplikācijas viedtālruņiem, kas palīdz sekot līdzi saviem ienākumiem, izdevumiem un ietaupījumiem, kas būs kā vizuāls apstiprinājums tam, ka Tu pakāpeniski progresē, ejot uz savu mērķi.

Turklāt šī metode arī palīdzēs izvairīties no finansiālām problēmām.

Ja esi iekrājis daļu naudas, taču vēlies izdarīt vairāk uzreiz, vari papildus noformēt patēriņa kredītu, kas ļaus sasniegt iecerēto mērķi ātrāk. Rūpīgi seko līdzi tā atmaksai, un aktivizē telefonā atgādinājumus, lai neaizmirstu laicīgi veikt ikmēneša maksājumus. Tādā veidā izvairīsies no papildu izdevumiem un problēmām.

Nopietnākie mājokļa uzlabošanas darbi ietver sekojošus uzdevumus:

 • Virtuves remonts;
 • Pagraba remonts;
 • Vannas istabas remonts;
 • Mājas ārējās fasādes nomaiņa, siltināšana;
 • Terases vai dārza namiņa izveide.

Kā izveidot savām vajadzībām un iespējām piemērotu budžetu?

Ir jāņem vērā, ka budžeta plānošanas aplikācijām vai programmām vajadzētu strādāt Tavā labā, nevis otrādi. Tām jābūt ērti un viegli pieejamām dažādās ierīcēm, vienkārši lietojamām un saprotamām, lai Tu jebkurā brīdī varētu atvērt aplikāciju un redzēt, kāds ir Tavs pašreizējais budžets.

Mājokļa uzlabošana ir viens no iecienītākajiem pavasara darbiem, kas ļauj ne tikai padarīt skaistāku un ērtāku vidi, kurā dzīvojam, bet arī uzlabo mūsu pašsajūtu un garastāvokli. Neaizmirsti arī veikt pavasara tīrīšanu skapjos un plauktos, izšķirojot mantas. Tās, kuras saproti, ka vairs neizmantosi, vari arī ziedot labdarībai vai pat pārdot, ja kvalitāte to pieļauj.

LA.lv