×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
9. februāris, 2017
Drukāt

Mājoklis no plastmasas atkritumiem (1)

FOTO CONCEPTOS PLASTICOS/FACEBOOKFOTO CONCEPTOS PLASTICOS/FACEBOOK

No plastmasas un gumijas atkritumiem rada ātri saliekamas dzīvojamās mājas.

Kolumbijas uzņēmumam “Conceptos Plasticos” ir izdevies samazināt plastmasas atkritumu kalnus – no plastmasas un gumijas atkritumiem radot ātri uzceļamas, nelielas dzīvojamās mājas.

Ar šiem mājokļiem uzņēmums vienlaikus atrisina divas problēmas – samazina dabā izmesto plastmasas atkritumu krājumus, kuru vākšanā tagad ieinteresēti iedzīvotāji, un atrisina Latīņamerikā samilzušo mājokļu problēmu.

Sašķirotos plastmasas atkritumus rūpīgi attīra, sapresē un izkausē. Izkausēto masu lej dažādas formas veidnēs. Ēku būve no plastmasas blokiem mazliet atgādina spēli ar lego klucīšiem. To atzīst arī plastmasas mājokļu idejas autors un arhitekts Oskars Mendess – veidņu izgatavošanā un māju salikšanā patiešām ir izmantots lego princips. Tādu māju var samontēt piecu dienu laikā.

Četrdesmit kvadrātmetrus lielajā platībā ir gan vieta guļamistabai, dzīvojamai istabai, ēdamistabai un virtuvei. Turklāt, kas nav mazsvarīgi, šādu mitekļu būvniecība ir krietni lētāka nekā no tradicionāli ierastajiem būvmateriāliem celtās ēkas. Vidēji vienas mājas celtniecības izmaksas ir 5200 ASV dolāri (4679 eiro). Ņemot vērā, ka plastmasa dabā nesadalās, šādi nami var kalpot mūžīgi.

No plastmasas veidnēm celtajos mājokļos šobrīd izmitinātas jau četrdesmit divas ģimenes. Uzņēmums apmāca iedzīvotājus šādu namu celtniecībā, aicinot pašiem vākt dabā izmesto izejmateriālu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. baigi krutā jušana dzīvot miskastē … 🙂

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15
Alūksne +14.5
Daugavpils +15
Saldus +13
Liepāja +13.9
Jelgava +14
Ventspils +15.0
Limbaži +12
Madona +11
Rēzekne +13
Draugiem Facebook Twitter Google+