Majone met, Gudļevskis glābj pēdējā sekundē – “Dinamo” jau otrajā vietā 0

Rīgas “Dinamo” trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) 11.sezonas tālākā izbraukuma noslēdzošajā spēlē ar 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) uzvarēja Vladivostokas “Admiral” komandu.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
VIDEO. “Vai tu zināji, ka krāpniekam nemaz nav svarīgi, vai tev kontā ir vai nav nauda?” Padoms kā pārbaudīt, vai krāpnieki uz tava vārda nav paņēmuši kredītus 4

Latvijas komandas labā vārtus pamatlaikā guva Līnuss Videls, kurš šosezon astoņos mačos izcēlies jau ar pieciem vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm, un Metjū Majone, kamēr “Admiral” rindās precīzi bija Vasīlijs Streļcovs un Aleksandrs Čerņikovs.

Savukārt uzvaru “bullīšos” rīdziniekiem nodrošināja Videls.

“Dinamo” astoņās spēlēs ir izcīnījusi piecas uzvaras un izcīnījusi 11 punktus, kas ir otrais labākais rezultāts Rietumu konferencē.

Spēli aktīvāk iesāka “Admiral” hokejisti, kā rezultātā jau pašā cīņas sākumā Sergejs Koņkovs trāpīja pa Kristera Gudļevska sargāto vārtu pārliktni. Pēcāk gan Rīgas klubs iespēlējās un spēles gaita izlīdzinājās, turklāt viesu aktivitāte vainagojās panākumiem, rīdziniekiem tiekot pie pirmā vairākuma. Viena hokejista pārsvaru Latvijas komanda gan neizmantoja, turklāt demonstrētais sniegums bija diezgan bezzobains. Pirmā perioda vidū Rīgas “Dinamo” gan atkal ieguva tiesības spēlēt vairākumā, turklāt šoreiz pie “Admiral” vārtiem tika radīts vērā ņemams spiediens, izskaņā labu metienu izdarot Laurim Dārziņam, taču viņa mesto ripu tvēra mājinieku vārtsargs Antons Krasotkins.

Vairākums tā arī palika neizmantots, bet 14.minūtē noraidījumu saņēma rīdzinieku leģionārs Majone. Mazākums Rīgas “Dinamo” nebija sekmīgs, jo pēc partnera raidījuma metienu vārtu priekšā 15.minūtē pielaboja Streļcovs. Tiesa, Latvijas komandas galvenais treneris Ģirts Ankipāns aicināja tiesnešus skatīties videoatkārtojumu, izmantojot “Challenge”, tomēr soģi nepilnības vārtu guvumā nesaskatīja.

Pēc vārtu zaudējuma Latvijas komandas hokejisti aktivizējās, pāris reizes saasinot situāciju pie pretinieku vārtiem, turklāt noraidījumu saņēma “Admiral” spēlētājs Arturs Karmaškovs. Vairākuma laikā rīdzinieki ļoti labi nostājās pretinieku zonā un veica vairākus metienus, pašā noslēgumā pēc teicamas saspēles neizšķirtu panākot Videlam, kurš vārtus iemeta 19.minūtē. Pirmās 20 minūtes arī noslēdzās ar neizšķirtu 1:1.

Jau otrās trešdaļas otrajā minūtē par rupju spēka paņēmienu divu minūšu noraidījumu saņēma rīdzinieku leģionārs Kevins Klārks. Lai arī mazākumu Latvijas komanda izturēja, uzreiz pēc tā “Admiral” pretuzbrukumā atjaunoja vadību, kad izcēlās Čerņikovs, vārtus gūstot 24.minūtē. Tikai pusotru minūti vēlāk 2+2 minūšu noraidījumu par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju saņēma Mārtiņš Dzierkals. Šo četru minūšu laikā Vladivostokas vienība vairākkārt apdraudēja Gudļevska vārtus, tomēr iemest vēl vienu ripu mājiniekiem neizdevās.

Ilgais vairākums ļāva “Admiral” spēlētājiem pārņemt iniciatīvu, tomēr ar laiku spēles gaita izlīdzinājās. Tiesa, vārtu gūšanas iespēju abu komandu izpildījumā nebija daudz, bet četras minūtes līdz pārtraukumam labu metienu izpildīja Dārziņš, tomēr mājinieku vārtsargs ar to tika galā. Vēl Vladivostokas komanda pamanījās nopelnīt divu minūšu sodu, ko rīdzinieki izmantoja jau pēc 19 sekundēm, 38.minūtē izceļoties Majonem. Tikai dažas sekundes vēlāk abas komandas nopelnīja abpusējo noraidījumu, bet vienu minūti un desmit sekundes līdz pārtraukumam pretinieku paklupināja Dārziņš. Tiesa, otrais periods noslēdzās ar neizšķirtu 2:2.

Vairākumu, kas vēl bija no otrā perioda beigām, “Admiral” neizmantoja, bet kopumā trešajā trešdaļā laukumā bija vērojama līdzīga un aktīva cīņa, jo vārtu gūšanas iespējas bija pie abu vienību vārtiem. Teicama iespēja pirmo reizi vadībā izvirzīt rīdziniekus bija Vitālijam Pavlovam, tomēr kārtējo reizi uzbrucējs savu izdevību neizmantoja.

Pamatlaika izskaņā spēle abu komandu izpildījumā kļuva piesardzīgāka, bet nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām noraidījumu saņēma Rīgas “Dinamo” hokejists Marks Entonijs Zaneti. Vairākuma laikā “Admiral” uzbruka ļoti bīstami, turklāt rīdziniekiem bija problēmas ar ripas izmešanu ārpus savas aizsardzības zonas. Tiesa, izcila iespēja izraut uzvaru bija Dārziņam, kurš mazākumā vienatnē aizskrēja uz pretinieku vārtiem, tomēr uzbrucēja raidījums trāpīja pa vārtu stabu.

Rezultāts pamatlaikā tā arī vairs nemainījās, lai arī vēl pēdējās sekundēs mājiniekiem sagrieza karuseli pie rīdzinieku vārtiem, 60 minūtēm noslēdzoties ar neizšķirtu 2:2.

Vairākums “Admiral” izpildījumā tā arī palika neizmantots, bet pagarinājumā cīņas gaita nemainījās, tai joprojām esot aktīvai. Vienības radīja vairākas vārtu gūšanas iespējas, turklāt Zanti noraidījuma dēļ komandas spēlēja formātā četri pret četri, nevis trīs pret trīs. Lai arī laukumā dominēja aktīvs hokejs, piecminūtē vārti tā arī netika gūti.

Līdz ar to šī mača uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā. No Rīgas komandas tajā savas iespējas realizēja Klārks, Dārziņš un Videls, Latvijas vienībai “bullīšos” gūstot virsroku ar 3:1.

Rīdzinieki izbraukuma sēriju sāka svētdien, ar 4:2 Šanhajā uzvarot Pekinas “Kuņluņ Red Star” vienību, bet pirmdien ar 1:2 zaudēja Habarovskas “Amur” hokejistiem.

23. septembrī ar spēli pret Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvēto “Spartak” komandu Rīgas “Dinamo” sāks mājas spēļu sēriju.