Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
24. marts, 2014
Drukāt

Mājražotāji negrasās pildīt absurdo normu par videonovērošanu (4)

vins

Lai gan pagājuši jau gandrīz trīs mēneši, kopš stājās spēkā likuma norma par obligātu videonovērošanu alkohola mazumtirdzniecības vietās, Latvijas mājražotāji, kas tirgo pašgatavotos alkoholiskos dzērienus, negrasās izpildīt šos, viņuprāt, absurdos noteikumus. Tā vietā viņi prasīs zemkopības ministram Jānim Dūklavam (ZZS) rast citu risinājumu.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” pastāstīja asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele, lauku tūrisma jomā strādājošie uzņēmēji tikušies diskusijā, kuras secinājumi nosūtīti Dūklavam. Tuvākajās nedēļās Ziemele dosies pie ministra, un pēc sarunas tūrisma nozares pārstāvji vienosies, kā rīkoties tālāk.

Ziemele stāsta, ka likuma norma, kas stājās spēkā 1.janvārī, uzliek pamatīgas papildu izmaksas, ko mājražotāji nevar atļauties. Videonovērošanas kameru izvietošana ir tikai viena no tām. Videonovērošana saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likumu ir personas datu apstrāde, tādēļ uzņēmumiem šāda personas datu apstrāde ir jāreģistrē Datu valsts inspekcijā (DVI). Saistībā ar to jāmaksā par dažādiem papildpakalpojumiem.

Ziemeles rīcībā nav informācijas, ka kāds mājražotājs līdz šim brīdim būtu izvietojis kaut vienu videonovērošanas kameru. No situācijas tiek iziets, pārdodot saražoto alkoholu patērēšanai uz vietas, uz ko šī likuma norma neattiecas. Šajā ziņā esot paveicies viesu mājām un kafejnīcām, kuras alkoholu līdzi nešanai netirgo.

Ja šis jaunais likums “jāņem nopietni”, tad patlaban arī visi tirdziņi, pat Kalnciema kvartāla tirdziņš, ir nelegāli, jo tajos uzņēmēji pārdod alkoholiskos dzērienus “līdzi nešanai”, bet netiek veikta videonovērošana, norāda Ziemele.

Patlaban Latvijā ir 40 mājas vīna ražotnes un aptuveni 20 alus ražotāji, kuriem būtu jāizpilda šī likuma norma.

Kā ziņots, no 1.janvāra visās mazumtirdzniecības vietās, kuras tirgo alkoholiskos dzērienus, ir jābūt videonovērošanas kamerām. Ieraksti jāuzglabā vismaz septiņas dienas un jāreģistrē DVI. Videonovērošana jāveic arī mazajās lauku tirgotavās un pat viesu mājās, kurās pārdod alkoholiskos dzērienus līdzi nešanai. Valsts ieņēmumu dienests šādu likuma normu pamato ar centieniem ierobežot pusaudžu un jauniešu iespējas iegādāties alkoholiskos dzērienus.

“Lauku ceļotājs” ir profesionāla lauku tūrisma asociācija, kas dibināta 1993.gadā un patlaban apvieno aptuveni 320 biedrus – lauku naktsmītņu saimniekus visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kārtējais piemērs, kad ierēdņi sev pārcentīgi regulās ( tik priekš citiem vien) atražo…
    Būtu jel reiz ar tiem pašiem ‘spaisiem” tikuši galā…
    🙁

  2. Šādi visādi mākslīgi administratīvi slogi pārliecina dzīvot klusi nemanāmi un nelīst neskaitāmajos reģistros. Jā peļņa maza, bet arī izdevumu maz. VIDs pats dzen cilvēkus/ražotājus dziļāk ēnu ekonomikā. Tas vismaz garantē izdzīvošanu.

  3. VID nebūt nav stulbi. Kad vajadzēs kādu lai piežmiegt pārāk nelecas, tad tad atcerēsies šo punktu.

  4. viņi ir stulbi? Atbildēt

    VID ir stulbi vai tikai izliekas? Kurš jaunietis vai pusaudzis ies pirkt ne lētos LV mājražotāju vīnus? Bet legālo narkotiku tirgus tajā pat laikā zeļ un plaukst- ne viņiem kameras ne atļaujas prasa. Idiotu zeme!

Tīru enerģiju tīrām rokām (10)EP cenšas gūt atbildes, kā bez subsīdijām gūt zaļu enerģiju, turklāt lētāku
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+