Ekonomika
Laukos

Mājražotājus jau aicina pieteikties izstādei “Riga Food 2017”0

Sieram ar tomātiem, baziliku un čili ir bagātīga garšas buķete un arī asumiņš. Foto – Gints Ivuškāns

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) līdz 15.jūlijam izsludina elektronisku pieteikšanos tiem mājražotājiem, kuri vēlas piedalīties izstādes “Riga Food 2017” Novadu stendos.

Kā portālu laukos.lv informēja LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja Guna Šulce, reģionālajos stendos aicināti piedalīties tādi mājražotāji, kuri produkciju ražo nelielos apjomos mājas apstākļos. “Šis ir viens no kritērijiem, lai LLKC no savas puses apstiprinātu pretendentu dalību izstādē. Priekšroku dosim ražotājiem, kuri izstādē plāno piedalīties visas četras dienas vai vairākiem ražotājiem, kas konkrēto vietu stendā spēj aizpildīt visas dienas ar līdzīgu produkciju, savā starpā par to vienojoties,” sacīja G.”Šulce.

Arī šogad izstāde “Riga Food 2017” laikā apmeklētāji varēs balsot par tīkamāko garšu, nosakot uzvarētāju konkursā “Tautas garša”.

Atgādinām, ka pirmo reizi ar LLKC atbalstu vairāk nekā 150 mājražotāji no visas Latvijas izstādē “Riga Food” piedalījās pērn. Par uzvarētājiem konkursā “Tautas garša” 2016.gadā kļuva zemnmieku saimniecība “Vidussala” ar ozolzīļu ievārījumu, saimneicība “Buliņi” ar ābolu sieru, individuālais komersants “I.R. Avots” ar putoto medu, SIA “Kurzemnieku ražojumi” ar žāvētiem āboliem, kā arī SIA “Krīgeri” ar maizi.

Pērn izstādē dalību bija pieteikuši 700 dalībnieki no 37 valstīm – gan uzņēmumi, kas izstādē piedalās katru gadu, gan kompānijas, kas sevi prezentēja pirmo reizi. Izstādē bija 14 valstu kopstendi. Pērn īpaši kupli bija pārstāvēti Latvijas uzņēmumi, kuri startēja ne tikai atsevišķos stendos, bet arī Latvijas nacionālajā kopstendā un Latvijas reģionu ekspozīcijās. Izstādes apmeklējumam pērn reģistrējās profesionālie apmeklētāji no 57 valstīm.

LA.lv