×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
24. janvāris, 2018
Drukāt

Māju-kuģi būs jānojauc vai jāielaiž ūdenī, norāda premjers (6)

Ekrānšāviņš no http://www.rekurzeme.lvEkrānšāviņš no http://www.rekurzeme.lv

Pāvilostas novada Sakas pagastā jūras krastā uzbūvētā māja-kuģis, visticamāk, būs jānojauc vai jāielaiž ūdenī, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

“Viennozīmīgi tā ir jānojauc, ja viņa nav likumīga, un, visticamāk, viņa nav. Lai ielaiž ūdenī un brauc, ja kāds tā ir pieteicis, vai tad jāpazūd pavisam,” norādīja premjers.

Premjeru uzsvēra, ka pēc divām nedēļām varēs pateikt, kā šis stāsts ir veidojies. “Ja ir atrasta kāda sprauga likumā, tā steidzīgi ir jāaizcementē,” uzsvēra premjers.

Kā vēstīts, Kučinskis izdevis rezolūciju, kurā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) uzdots divu nedēļu laikā izskaidrot situāciju un nākt klājā ar priekšlikumiem saistībā ar māju-kuģi Pāvilostas novadā jūras krastā.

Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās Vides pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova aģentūrai LETA pastāstīja, ka pirms pieciem gadiem VVD Liepājas administratīvajā rajona tiesā zaudējis tiesvedību pret SIA “Alco” saistībā ar šīs konstrukcijas būvniecību. Kaut arī veidojumam vizuāli ir daudz lielāka līdzība ar ēku nekā ar peldlīdzekli, uzņēmums tiesā spējis ar attiecīgiem dokumentiem pierādīt, ka šī konstrukcija ir kuģis būvniecības stadijā.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, degvielas tirgotāja “Alco” īpašnieks ir Argods Lūsiņš. “Dienas Biznesa” apkopotajā 100 Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā viņš pērn ierindojās 9.vietā ar 43 miljoniem eiro.

Lūsiņš publiski atzinis, ka mēdz neievērot būvniecības noteikumus, lai panāktu ātrāku rezultātu. Talsu novada domes 2010.gada 15.aprīļa sēdē viņš sacījis, ka ir īstenojis daudzas būvniecības ieceres, par kurām jāatbild. “Apzinos, ka pārkāpju likumdošanu, bet ja es to nedarītu, tad viss apstātos,” domes sēdē sacījis uzņēmējs, aizstāvot savu viedokli jautājumā par veikala “Maxima” būvniecību Talsos. “Es atvainojos par to, ka daudzas reizes tā rīkojamies,” teicis Lūsiņš. Kā izriet no domes sēdes protokola, uzņēmēja skatījumā “dažreiz jārīkojas saskaņā ar veselo saprātu, ignorējot formālo būvniecības likumdošanu”.

SIA “Alco” 2016.gadā strādāja ar 2 937 924 eiro apgrozījumu un 901 283 eiro peļņu, liecina “Firmas.lv” informācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ja tas ir “kuģis”, un vēl nav avarējis, tad tas steidzīgi jāsūta uz ostu. Kuģiem jāatrodas ostās un nevis jāmētājas pa liedagu!

  2. Tas būtu godīgi, maznodrošinātai sievietei nojauca māju.Lai miljonārs ievēro likumus un būvē jaunj māju….

  3. viss notiks pēc likuma Atbildēt

    neviss kā premjeram ienāks prātā . nevar pēc premjera personigas pavēles nolaist ūdenī nepabeigtu peldlīdzekli. turklat ja ir šaubas, nav nemaz tik sarežģiti noorganizet ekspertus kas apseko pontona konstrukciju un pasaka peldēs vai nepeldēs un ar to visa šūmešanās beidzas.

  4. Kāda premjeram daļa gar vienu mazu šķūnīti kaut kādos drūmajos pāķos?

    • vēlešanas nāk un 99% publikas ir vienkārši skauģi bez smadzenem kam liekas ka viņu sašutums ir pamatots

    • Kuģi nedrīkst jaukt nost,bet tā kā atrodas uz valsts zemes jāpiešķir korupcijas pieminekļa statuss.Brauks tūristi un par naudu skatīsies.

Draugiem Facebook Twitter Google+