×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

Makarovs: Latgales iedzīvotāji protestēja arī pret smago ekonomisko situāciju novadā

makarovs_viktors

Latgales iedzīvotāju balsojums “par” ir protests arī pret smago ekonomisko situāciju novadā, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa padomnieks integrācijas jautājumos Viktors Makarovs.

“Latgales cilvēki nejūt nekādu ekonomisko atbalstu no galvaspilsētas, daudzi uzskata, ka referendums ir veids, kā nodrošināt iespējas lietot krievu valodu, kas Latgalē daudzviet ir dominējošā. Es nedomāju, ka Latgales cilvēki balsoja “par”, jo ienīst Latvijas valsti vai nav lojāli tai. Man nepatīk šādi interpretācijas modeļi. Lielā mērā tas ir protesta balsojums,” teica Makarovs.

Viņš norādīja, ka, piemēram, Rīgā cilvēki par otru valsts valodu balsoja, jo krievvalodīgie uzskata, ka viņus nedzird, neredz un ignorē viņu vajadzības. Savukārt Latgalē cilvēki jūtas pamesti un uzmesti arī savas reģionālās identitātes dēļ, piebilda Makarovs.

Kā ziņots, Latgalē par grozījumiem Satversmē nobalsoja 78 736 vēlētāju jeb 55,57% no balsstiesīgajiem iedzīvotājiem, pret valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai nobalsoja 62 369 cilvēki jeb 44,02% vēlētāju.

Rīgā referendumā pret Satversmes grozījumiem, kas krievu valodai noteiktu otras valsts valodas statusu, nobalsoja 193 976 jeb 61,59%, par – 119 621 jeb 37,98% vēlētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+