×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Makeins: NATO bāzes nebūs (2)

Foto: LETAFoto: LETA

ASV senators Džons Makeins (no labās) Ādažu poligonā iepazīstas ar Latvijas bruņoto spēku kaujas spēju attīstību.

ASV senators Džons Makeins joko, ka jūtas sarūgtināts par liegumu iebraukt Krievijā, jo plānojis pavasari pavadīt Sibīrijā.

“Nedomāju, ka Baltijā būs ASV militārās bāzes, taču nepieciešama plašāka sadarbība starp mūsu bruņotajiem spēkiem militārajos vingrinājumos un mācībās,” vakar preses konferencē pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu uzsvēra ietekmīgais ASV republikāņu senators Džons Makeins, kurš kopā ar kolēģiem Džonu Hovenu un Džonu Baraso viesojas Latvijā.

“Mēs esam laimīgi būt šajā valstī un skaistajā pilsētā šajos izaicinošajos laikos, lai stiprinātu mūsu attiecības, kā arī sniegtu atbalstu Latvijas valdībai un tās tautai,” uzrunājot žurnālistus, teica Dž. Makeins. Atbildot uz “LA” jautājumu, kā viņš lūkojas uz Krievijas tā dēvēto “tautiešu politiku”, senators atbildēja, ka visas valstis aizsargā savus tautiešus, taču, ja tās nodarbotos ar līdzīgu agresīvu politiku kā Vladimirs Putins, tas nozīmētu ilgstošus nemierus visā pasaulē. Viņš norādīja, ka Ukrainai nepieciešama militāra palīdzība, lai tā varētu aizsargāt sevi, piemēram, bruņuvestes un nakts redzamības iekārtas Ukrainas karavīriem. Kas attiecas uz Baltijas valstīm, tās sargājot Ziemeļatlantijas līguma piektais pants un uzbrukums vienam alianses biedram nozīmē uzbrukumu visai NATO.

Tā kā iepriekš Makeins atbalstījis Ukrainas jauno varu un iebildis pret Krievijas agresiju Krimā, viņam liegta iebraukšana Krievijā. Atbildot uz žurnālista jautājumu par šo aizliegumu, senators atbildēja ar joku: “Es sākumā jutos sarūgtināts, jo plānoju pavasara brīvdienas pavadīt Sibīrijā. Sankcijas man parāda Krievijas izpratni par ASV. Cilvēki manā štatā – Arizonā – jūtas lepni, ka ieviestas šādas sankcijas. Putina režīms domā, ka ar sankciju ieviešanu man būs iespējams mainīt ASV politiku, taču tas nenotiks.”

Preses konferencē Dž. Makeins sacīja, ka pret Krieviju ir jāvērš plašas sankcijas, lai aizsargātu Ukrainu un novērstu līdzīgus scenārijus citur, taču tām jābūt kopējām ES un ASV sankcijām. Tikmēr pārējie divi senatori norādīja uz ASV iespējām palīdzēt Eiropai enerģētiskajā jomā. Jāatgādina, ka ASV atrastas lielas slānekļa gāzes atradnes, kurām ir potenciāls mainīt pasaules ģeopolitiku. “Mēs meklējam tirgus, kur piegādāt savus energoresursus, un tas varētu mazināt Krievijas iespējas tirgū. Mums jārīkojas kopā un tūlīt,” teica senators Džons Hovens. “Krievija izmanto energoresursus gan kā burkānu, gan kā pātagu – lai veidotu sev draugu pulku un arī lai sodītu tos, kas iebilst Krievijas politikai. Jūs esat ES, NATO sabiedrotie un Ukrainas draugi. Lai rastu alternatīvas piegādes no ASV, nepieciešams kapitāls, laiks un jo būtiskāk stingra politiskā griba,” piebilda senators Dž. Baroso.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. protams, Krievija tad savas sankcijas ieviestu, maz neliktos !un JEŅĶI KAROTĀJI IR ŠVAKI ! ar muti braukt māk gluži kā bāleliņi !

  2. Varētu te piedalīties gāzes konservu tirgū — balonu gāze no ASV. Varētu aizstāt pusi no patēriņa. Radīt reālu alternatīvu Krievijas gāzei pa vadiem, un tas ir arī būtiski kara gadījumā, kad var tikt uzspridzināti lielie gāzes vadi te Lv

Draugiem Facebook Twitter Google+