×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. aprīlis, 2014
Drukāt

Makeins noliedz ziņas par jaunas militāras bāzes izveidošanu Latvijā (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

US Senator John McCain (L) and Latvian President Andris Berzins give a press conference after their meeting in Riga, Latvia on April 15, 2014. AFP PHOTO / ILMARS ZNOTINS

ASV senators Džons Makeins pēc šodienas tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu noliedza ziņas, ka Latvijā varētu veidot jaunu militāru bāzi, lai gan uzsvēra, ka ir rūpīgi jāstrādā pie pietiekami stipru sankciju noteikšanas Krievijai.

Tāpat Makeins pauda uzskatu, ka šāda Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzvedība 21.gadsimtā nav pieļaujama un viņam ir jāsaprot, ka uzbrukums vienam sabiedrotajam ir uzbrukums visiem.

“Pašreizējās sankcijas nav pietiekami stipras, un mums ir jādod skaidrs mājiens Putinam, ka mēs strādāsim kopā. Sekos atbildes reakcija,” uzsvēra Makeins.

Tāpat viņš norādīja uz nepieciešamību Ukrainu apgādāt ar nepieciešamo militāro tehniku, tostarp ķermeņa bruņām un nakts redzamības aprīkojumu.

Jautāts, kā vērtē Krievijas argumentus par tautiešu aizsargāšanu ārvalstīs, Makeins norādīja, ka “mēs visi gribam pasargāt savus iedzīvotājus, taču, ja katra valsts to sāks īstenot ar militāru spēku, pasaulē sāksies globāls konflikts”.

Tikšanās laikā ar žurnālistiem senators Džons Hovens norādīja, ka vizīte Latvijā ļauj vērot notikumus uz vietas. “Mums ir jādod Putinam ziņa, ka sekos jaunas diplomātiskas un ekonomiskas sankcijas,” sacīja Hovens.

Viņš un senators Džons Baroso norādīja, ka ASV regulāri meklē jaunus enerģētikas partnerus, piebilstot, ka enerģētika ir viens no nozīmīgākajiem iemesliem, kādēļ funkcionē Putina vadītais režīms. Baroso atzina, ka jaunu enerģētikas tirgu apguve noteikti prasīs laiku, taču tas ir paveicams uzdevums.

Jau ziņots, ka šodien vizīti Latvijā sāka trīs ASV Kongresa senatoru delegācija Džona Makeina vadībā.

Senatori tikās ar prezidentu Andri Bērziņu, ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (RP), kā arī ar citām Latvijas augstākajām amatpersonām, lai pārrunātu situāciju Ukrainā, Baltijas reģiona drošības jautājumus, kā arī ASV un Latvijas sadarbību NATO.

Tāpat ASV senatori apmeklēs Ādažu poligonu, kur tiksies ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (ZZS) un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Raimondu Graubi un iepazīsies ar Latvijas bruņoto spēku kaujas spēju attīstību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Giļmanam ,ždanokai,lindermanam, dirsam u.t.t. un Latvijas krievu prezidentam kvarcovam Latvijā ir lielāka ietekme par visiem ASV senatoriem kopā.Par latviešiem nerunāsim ,tie kā vienmēr apjukuši un iedzīti stūrī.

Draugiem Facebook Twitter Google+