×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Makeins: Rietumu vājā atbilde Krievijai var izraisīt sliktākas sekas (2)

Foto: LETAFoto: LETA

ASV senators Džons Makeins (no labās) Ādažu poligonā iepazīstas ar Latvijas bruņoto spēku kaujas spēju attīstību.

Rietumvalstu līdzšinējā vājā atbilde uz Krievijas rīcību Ukrainā var novest pie “lietām, kas var būt sliktākas”, noprotams no ASV Kongresa senatora Džona Makeina sacītā aģentūrai LETA.

Vaicāts, vai pašreizējā situācija neliecina, ka Rietumu pasaule nav gatava nopietniem upuriem un reālām ekonomiskām sankcijām, lai apstādinātu Krievijas agresiju Ukrainā, Makeins atbildēja: “Es esmu par to ļoti norūpējies, un līdz šim [Rietumvalstu] atbilde ir bijusi ļoti, ļoti vāja. Droši, ka tā nav vērtējama kā liels spiediens pret [Krievijas prezidentu] Vladimiru Putinu.”

Taujāts, vai šāda attieksme nav vērtējama negatīvi, senators norādīja, ka “tā var novest pie lietām, kas var būt sliktākas”. No Makeina sacītā secināms, ka dažās tuvākajās dienās varēs uzzināt, kāda būs Rietumvalstu tālākā rīcība.

LETA jau ziņoja, ka pēdējo dienu laikā vairākās Ukrainas austrumdaļas pilsētās prokrieviskie separātisti sarīkojuši plašas nekārtības. Kijeva uzskata, ka tās inscenējis Kremlis, šādi sagatavojoties iespējamai reģiona aneksijai.

Ceturtdien, 17.aprīlī, paredzētas četrpusējas Eiropas Savienības, ASV, Ukrainas un Krievijas sarunas, kas notiks Ženēvā.

Šodien vizītē Saeimā ieradās un ar vairākiem Saeimas deputātiem tikās Makeins, kā arī senatori Džons Baraso un Džons Hovens.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ES daudz svarīgāka par valsts neatkarības un brīvības principiem ir Krievijas nafta un gāze (lasi: nauda!),
    tāpēc tik vārga reakcija uz notiekošo Ukrainā. Putins redz, ka reakcija ir maznozīmīga un novēlota, tāpēc droši rīkojas. Baidos, ka arī Baltijas valstu iespējamā apdraudējuma gadījumā būs daudz saietu, bet maz konkrētas rīcības, tāpēc ja paši neparūpēsimies, paļauties, ka NATO mūs paglābs ir visai naivi.

  2. Eiropas Savienibas sankcijas pret Krievijas vardarbibu ir cirkus. Vini varbut atmodisies, kad Krievijas
    armija atkal ienaks Berline – tas ir Putina istais merkis!

Draugiem Facebook Twitter Google+