×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. jūnijs, 2017
Drukāt

Makleinas solo filmā “Galavārds” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kaut jau gadu desmitiem ne tikai Holivudas aktrises, kuras sasniegušas briedumu, žēlojas, ka kinematogrāfisti viņas apdala ar lomām, Šērlija Makleina nav viņu vidū. Par spīti cienījamajam vecumam – aprīlī oskarotā aktrise nosvinēja 83. dzimšanas dienu –, Makleina uz lielā ekrāna turpina iemiesot vienu nešpetnu lēdiju pēc otras. Viņas jaunākā loma ir komiskajā drāmā “Galavārds”.

Šērlijas Makleinas karjera jau iesniegusies sestajā gadu desmitā. Kino debitējusi Alfrēda Hičkoka melnajā komēdijā “Nedienas ar Hariju” (1955), Vorena Bītija vecākā māsa šo daudzo gadu laikā spēlējusi visdažādākajos žanros, bet pēdējos liek uzsvarus uz ne īpaši jaukām, taču nenoliedzami interesantām varonēm. Vai tā ir Koras ekscentriskā māte kulta seriālā “Dauntonas abatija” vai Džūna seriālā “Radīti skatuvei”, vai Harieta komiskajā drāmā “Galavārds”, kuras galvenā varone, vēlēdamās sakārtot visus rēķinus ar dzīvi, nolemj ļauties mazai “izklaidei” un jaunai žurnālistei lūdz uzrakstīt nekrologu. Taču, saņēmusi pirmo uzmetumu, Harieta ir spiesta atzīt, ka neviens no viņas ģimenes, draugiem, kolēģiem, paziņām – un pat friziere! – nav spējuši par viņu pateikt nevienu labu vārdu, tāpēc nolemj mazliet uzlabot karmu. Un izdarīt to tā, kā, viņasprāt, dzīvojuši tie nu jau nelaiķi, kuru aiziešana apkārtējos izraisījusi labu vārdu plūdus nekrologu rindiņās.

Izrādīta Sandensas kinofestivālā, filma “Galavārds” ar vairāku mēnešu nokavēšanos nonākusi arī Latvijas kinoteātros, un galvenais iemesls, kāpēc to skatīties, ir Šērlija Makleina. Tiesa, viņas rosīšanās brīžiem ir uzspēlēta, taču ugunīgās Holivudas leģendas ēnā paliek visi pārējie šīs filmas aktieri, no kuriem lielākā loma iedalīta Amandai Seifrīdai – viņa atveido žurnālisti. Abu raksturu konfrontācija un tik dažādais skatījums uz pasauli kļūst arī par abu sieviešu draudzības pamatu – kā jau tas, protams, bija gaidāms – un raisa būtiskas izmaiņas abu dzīvē. Taču Harietas centieni uzlabot savu karmu pārvēršas par vienas aktrises teātri, kas liek lūgties vienu – daudz labāku scenāriju, kurā paredzamība un ābečnieku kļūdiņas neņem virsroku pār mūsdienu kino pieredzi jau sen ieguvuša skatītāja gaidām no Holivudas un tās leģendām. Šajā kontekstā Šērlija Makleina atrodas unikālā situācijā, turklāt atšķirībā no kolēģēm viņa kinokamerai ļauj iemūžināt neskaitāmās krunciņas un, ironizējot par pašas karjeru, atļaujas arī nodemonstrēt kājas, kas aktrisei savulaik palīdzēja likt karjeras pamatus.

 

“Galavārds”/”The Last Word”

ASV, 2017.

Režisors: Marks Pelingtons

Lomās: Šērlija Makleina, Amanda Seifrīda, Toms Everets Skots, Tomass Sadiskis, Anne Heše

No 2. jūnija “Kino Citadele”, “Cinamon”, Valmierā, Siguldā, Kuldīgā, Vidzemes koncertzālē, Ventspilī

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+