Foto: shutterstock.com

Māklere: Neskaidrība ar uzturēšanās atļaujām negatīvi ietekmē nekustamā īpašuma tirgu 1

Visvairāk nekustamā īpašuma tirgu ietekmē tieši neskaidrība un tas būtu jāsaprot deputātiem, lemjot par izmaiņām likumdošanā, kas liegtu termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem, tiem iegādājoties nekustamo īpašumu Latvijā, intervijā aģentūrai LETA norāda Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) biedre un uzņēmuma “Vigvam” partnere Olga Zenčika.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Lasīt citas ziņas

Viņa izteicās, ka tirgus jau ar grūtībām pielāgojies septembrī pieņemtajiem grozījumiem, kas investīciju slieksni uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai par nekustamā īpašuma iegādi paaugstināja līdz 250 000 eiro.

“Grozījāt likumu vienu reizi – apstājieties. Tomēr likumdevēju aktivitāte turpinās, riski pircējiem pieaug, un reizēm viņi [pircēji] ir gatavi zaudēt 10% pirmo iemaksu par dzīvokli ekspluatācijā vēl nenodotā projektā, nekā pabeigt darījumu un pēc tam izkrist ārpus likuma,” paziņoja Zenčika.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Jaunā Saeima 31.oktobrī apstiprināja, ka likuma sadaļa, kas attiecas uz Krievijas pilsoņiem, tiks mainīta. Lai gan galīgais lēmums vēl nav pieņemts, Krievijas mediji, izpildot valsts pasūtījumu, raksta, ka uzturēšanās atļauju izsniegšana Krievijas pilsoņiem Latvijā jau ir apturēta. Krievijas valdība ir ieinteresēta šo naudu noturēt valstī,” viņa piebilda.

“Kad mēs runājam – rīt atcelsim uzturēšanās atļaujas Krievijas pilsoņiem, šo atcelšanu var traktēt dažādi. Var nedot tās [uzturēšanās atļaujas] jauniem pretendentiem, bet var arī atņemt tās tiem, kas tās jau saņēmuši. Mēs, nekustamā īpašuma tirgus dalībnieki, pat baidāmies domāt, kas tiks iekļauts šajā formulējumā, kas raksta šo likumu un kas tur beigās sanāks. Mums var nākties atzīt, ka mūsu valstī ir iespējama īpašuma atņemšana,” norāda māklere.

Zenčika uzskata, ka sekas septembrī veiktajai investīciju sliekšņa palielināšanai būs redzamas janvārī un februārī.

Viņa prognozē, ka attīstītāji sāks slēpt reālo situāciju un varētu izvairīties atklāt informāciju, ka apstājusies pārdošana. Attīstītāji varētu arī piedāvāt saviem draugiem noformēt fiktīvas īpašumu rezervēšanas, lai radītu pozitīvu iespaidu investoriem.

“To, ka pārdošana apstāsies un Latvijas ekonomika negūs ieņēmumus no darījumiem, es varu garantēt,” uzsver Zenčika.