×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

“Mākoņstūmēji” – nenopietni nopietna mūzika

Foto - Aigars HibnerisFoto - Aigars Hibneris

Pirmo reizi Latvijas šlāger-aptaujā grupa “Mākoņstūmēji” klausītāju vērtējumam iesniegusi dziesmu “Pasaules gals”. Grupa ar vairāk nekā trīs gadu kopā spēlēšanas stāžu, kuras pirmsākumi meklējami Smiltenē. Jāsaka turpat, kur dzimušas daudzas citas Latvijā zināmas grupas, piemēram, “Apvedceļš”, “Sestā jūdze”, “Kaimiņi”.

Grupas pārstāvis Kaspars Tīmans par dalību šlāgeraptaujā saka: “Latvija ir pārāk maza un nav nemaz tik viegli izsisties. Mēs esam jauna grupa. Iesniedzām dziesmu un mūs paņēma. Esam grupa ar pūtējiem, tas šlāgeraptaujas veidotājiem patika. Radās asociācija ar “Labvēlīgo tipu”. Grupas puišiem tās ir jaunas vēsmas.”

Latvieši ir nadzīgi dažādu jaunu mūzikas stilu izdomāšanā. Ar populāro grupu “Labvēlīgais tips” pie mums dzimis gan multifundamentālais roks, gan mašīnbaļļu pops, gan mūzika veciem jauniešiem un iereibušiem cilvēkiem, gan Naukšēnu disko un citas jaukas lietas. Grupas “Mākoņstūmēji” īpašais un atšķirīgais no citām grupām ir viņu radītais mūzikas stils mākoņ-ska – “mūzikas stils, kas radies Smiltenē, kas nav kantri un kas sevī ietver dažādu citu mūzikas stilu elementus”. Tā to piesaka paši tā radītāji. Grupas dalībnieki saka, ka viņi muzicē ar nenopietnu mērķi, bet nopietniem nolūkiem. Visi grupas dalībnieki ir saistīti ar mūziku no mūzikas skolas laikiem. “Grupas pūtēji ir arī mūzikas pedagogi. Bundzinieks spēli apguvis pašmācības ceļā,” atklāj Kaspars.

Šovasar grupa izdevusi savu pirmo nopietno albumu, kuru jebkurš interesents var lejuplādēt grupas mājas lapā. Tas ir lielākais grupas notikums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+