Pasaulē
Eiropa

Makrons bez iepriekšējas izziņošanas Parīzē ticies ar Lavrovu2


Fancijas prezidents Emanuels Makrons.
Fancijas prezidents Emanuels Makrons.
Foto – LETA/REUTER

Fancijas prezidents Emanuels Makrons otrdien sarīkoja iepriekš neizziņotu tikšanos ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu, lai apspriestu konfliktus Sīrijā un Ukrainā, paziņoja Makrona birojs.

Lavrovs un Krievijas armijas ģenerālštāba priekšnieks Valērijs Gerasimovs ieradās Elizejas pilī Parīzē dažas stundas pēc tam, kad viņi Berlīnē bija tikušies ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli un Vācijas ārlietu ministru Heiko Māsu.

Tikšanos bija pieprasījis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš pagājušonedēļ bija runājis ar Makronu, pavēstīja Francijas prezidenta birojs.

Runājot par Sīriju, Krievija izvirzīja jautājumu par sīriešu “bēgļu atgriešanos”, kas ir aizbēguši uz Libānu, Jordāniju, Turciju un Vāciju.

Francija un Krievija pagājušajā nedēļas nogalē kopīgi piegādāja humāno palīdzību bijušajam Austrumgutas nemiernieku anklāvam Sīrijā. Tā bija pirmā kopīgā humānas palīdzības operācija, ko veikusi Krievija un kāda rietumvalsts.

Saistītie raksti

Makrona un Lavrova sarunās tika apspriests arī bruņotais konflikts Ukrainas austrumos. Francija un Vācija ir iesaistītas strupceļā nonākušajā miera procesā, kura mērķis ir izbeigt karu Ukrainā, kas kopš 2014.gada prasījis 10 000 cilvēku dzīvības.

Makrona un Lavrova sarunās bija klāt arī Francijas ārlietu ministrs Žans Ivs Ledriāns.

Makrona tikšanās ar Krievijas pārstāvjiem notika nedēļu pēc Putina un ASV prezidenta Donalda Trampa samita, kurā Maskava piedāvāja sadarbību ar Vašingtonu Sīrijas bēgļu un valsts atjaunošanas jautājumā.

LA.lv