×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
30. marts, 2017
Drukāt

Makrons sola valdību ar “jaunām sejām”

Emanuels Makrons. Foto - AFP/LETAEmanuels Makrons. Foto - AFP/LETA

Francija. Centriskais kandidāts Francijas prezidenta vēlēšanās Emanuels Makrons sola, ka ievēlēšanas gadījumā viņš izveidos valdību ar “jaunām sejām”.

Bijušais Fransuā Olanda valdības ekonomikas ministrs Makrons, kurš pērn dibināja jaunu politisku kustību “En Marche!” (“Uz priekšu!”), sacīja, ka viņa valdībā puse ministru būs sievietes. Makrons teica, ka viņš izvēlēsies premjerministru uz kompetences un pieredzes pamata un ka ievērojams skaits ministru būs no pilsoniskās sabiedrības.

“Es neveidošu manu valdību no politisko partiju līderiem,” solīja Makrons. Francijas bijušais premjerministrs Manuels Valss paudis atbalstu prezidenta amata kandidātam centristam Emanuelam Makronam, paziņojot, ka balsos par viņu vēlēšanu pirmajā kārtā 23. aprīlī. Francijas televīzijā vaicāts, vai balsos par Makronu, Valss sacīja: “Jā, jo es uzskatu, ka republikas dēļ nedrīkst pieļaut nekādus riskus. Tāpēc es balsošu par Emanuelu Makronu,” kuram, kā prognozē aptaujas, otrajā kārtā būs jāsacenšas ar galēji labējo kandidāti Marinu Lepēnu. Valsa lēmums ir nozīmīgs atbalsts Makronam, kurš pameta Valsa sociālistu valdību, lai izveidotu pats savu politisko kustību, kas, pēc viņa teiktā, “nav nedz labēja, nedz kreisa”. Makrons nekavējoties pateicās Valsam par atbalstu, tomēr norādīja, ka “atjaunos sejas” Francijas politikā. Aptaujas liecina, ka vēlētājiem ir apnikusi politiskā elite.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+