×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. oktobris, 2012
Drukāt

Maksai jābūt pārdomātai


Vai atbalstāt ideju visām mājsaimniecībām ieviest obligāto maksu par sabiedrisko mediju?


 

Jānis Anmanis Rīgā: ”Patlaban, kad vēl atgūstamies no krīzes un daudziem cilvēkiem maks ir paplāns, abonentmaksu par sabiedrisko mediju nevajadzētu ieviest. Kad kļūsim pārticībā līdzīgi, piemēram, dāņiem, tad gan varētu prasīt no visām mājsaimniecībām obligāto maksu par sabiedriskajiem medijiem. Turklāt tai vajadzētu būt diferencētai – no naudīgākajiem iekasēt vairāk, no ne tik pārtikušiem – mazāk. Tas būtu cilvēciski. Ieviešot nodevu, jāuzlabo arī televīzijas, radioraidījumu saturs. Mani vairāk interesē diskusiju un sporta raidījumi, skatos arī izklaidi. Vairāk vēlētos izglītojošus raidījumus.”

Arnis Altāns Grobiņā: ”Esmu pensionārs un iebilstu maksāt tik lielu abonentmaksu. Saprotu, ka arī sabiedriskajiem medijiem jāpelna, lai attīstītos, taču slogu nevar uzvelt uz klientu pleciem vien. Mēs taču valstij jau maksājam nodokļus. Lai tad arī valsts panāk solīti pretim un atlicina medijiem vairāk naudas.”

Ilga Raktiņa Rīgā: ”Es un dzīvesbiedrs esam pensionāri, tomēr dzīvojam sabiedriski, bez televīzijas raidījumiem būtu skumji, taču tos 35 latus gadā nespētu maksāt. Turklāt par ko maksāt – ne jau visi raidījumi ir kvalitatīvi, arī kaitina, ka tos bieži pārtrauc garas un bezgaumīgas reklāmas.”

Inga Strazdiņa Smiltenē: ”Kaut kas traks, atkal grasās ”ielīst” iedzīvotāju kabatās! Kāpēc gan nevarētu rīkoties pretēji – ieviest kādu bonusiņu – papildu televīzijas kanālu, lai cilvēkiem uzlabotos garastāvoklis, raisītos dzīvesprieks? Ja nu ļoti gribas ieviest, tad tikai simbolisku summu, piemēram, latu mēnesī, nevis 35 latus gadā.”

Aina Tāluma Baldonē: ”Dzīvoju viena, esmu pensionāre, un tik lielu abonentmaksu nespēšu maksāt. Ceru, ka tuvākajā laikā to neieviesīs.”

Aivars Ratnieks Ikšķiles novadā: ”Saprotams, ka arī sabiedriskajiem medijiem ir nepieciešami līdzekļi, lai veidotu arvien labākus, interesantākus raidījumus. Esam sajūgti kā vienā ķēdē, bez naudas nevar iztikt ne mājsaimniecība, ne sabiedriskais medijs. Galvenais – rast saprātīgu risinājumu, lai izdzīvotu abi.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+