Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
18. decembris, 2014
Drukāt

Maksājums – ne tik vienkārši kā agrāk (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Elektrības skaitītājs.

Par elektrības tirgu. Kāpēc nesaka, cik maksā 1 kWh elektroenerģijas? Agrāk – paskatos skaitītājā, zinu, cik jāmaksā, aizeju uz pastu, samaksāju. Tagad nekā. Jānis Dibrančs Garkalnē

AS “Latvenergo” preses sekretāre Sandra Vējiņa skaidro: “Tirgus apstākļos vairs netiek saglabāta līdzšinējā norēķinu kārtība, kad klients pats aprēķina savu maksājuma summu. Turpmāk maksājumu summu aprēķinās elektroenerģijas tirgotājs un nosūtīs jums informāciju – vai tas būtu izlīdzinātais maksājums vai ikmēneša rēķins. Līdz šim maksājumu par elektroenerģiju aprēķinājāt, sareizinot tarifa cenu ar patērēto kilovatstundu daudzumu. Taču tirgus apstākļos situācija mainās: tagad kopējo maksājumu par elektrību veido vairākas komponentes – maksa par elektroenerģiju un tās tirdzniecību, maksa par sistēmas pakalpojumiem (piegādi), obligātās iepirkuma komponentes (OIK) un PVN.”

Mājsaimniecībām, kuru mēneša elektroenerģijas patēriņš ir līdz 200 kWh, tika nosūtīti “Elektrum Universālā” produkta piedāvājumi, kas paredz turpmākus norēķinus ar izlīdzinātā maksājuma metodi. Katrā piedāvājumā pievienota maksājuma kartīte ar ikmēneša maksājuma summu. Kartītē šī summa atšifrēta, minot, cik personīgi jums izmaksās 1 kWh, kā arī citas komponentes. Patērētājs izvēlēsies sev izdevīgāko maksājuma summu. Tā atšķirsies no citu, piemēram, no jūsu kaimiņu vai radu maksātā, jo tā aprēķināta, ņemot vērā tieši jūsu konkrētās mājsaimniecības vidējo mēneša patēriņu.

Kopējais elektrības maksājums veidojas kā atsevišķo komponenšu summa. Regulētās elektrības maksājuma komponentes (sistēmas pakalpojumi, OIK, PVN) var mainīties, un ikmēneša maksājuma aprēķins jāveic atbilstoši aktuālajiem tarifiem. Savukārt elektroenerģijas daļai iespējami dažādi produktu veidi, no kuriem daži klientiem var būt sarežģīti aprēķināmi, norāda AS “Latvenergo” pārstāve S. Vējiņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

  1. Jaunā maksājumu sistēma ir sarežģītaka,netaisnīgāka klientam un sliktākā neka bija vecā! Atkal ,maitas iedzīvojas uz tautas rēķina,tracina ka tas vis notiek ar mūsu stulbo politiķu akceptu!

  2. Citiem vārdiem sakot-prasts uzmetiens.

  3. kopumaa absurds,normaala lieta tiek sarezgiita,jaanolasa,jaanosuuta,jaasanjem,tad jaapmaksaa,kam tas viss?lidz sim nolasiiju un samaksaaju,absurds,kaads labums???
    tikai sacakaree visu.taapat es varu iedot kaadu ciparu gribu,ik nedeelju tak nebrauks neviens uznjemt skaitiitaaju..

  4. Ja cenas par strāvu dažādas, vai katram piegādātājiem arī strāvas kvalitāte ir atšķirīga ?

  5. ja elektribu latvenergo perk birza tad kads var but OIK,lai ari visi sie mazie “hesi”,veja parki un parejie zalas energijas razotaji savu energiju pardod birza nevis latvenergo/ par dubulto cenu ka nolema Kalvisa laika valdiba/,bet kadel ar janvari tiek sis OIK pielikts musu rekiniem.man personigi tas sadardzina rekinu par EUR 12,54.

  6. Izlasot līgumu skaidrs, ka galvenais ir samaksāt. Bet kādas kvalitātes elektrību jūs saņemsiet ir itkā atrunāts līgumā ar sadales tīkliem. Man viņš sen jau izčabējis (slikti), bet arī sadales tīkli meklēšot arhīvā. Man tīklā elektrības sprigums krītas un ceļas, elektrība pa laikam izslēdzas. Tad ko cepties par Latvenergo līgumu, tur viss skaidrs, bet to otru neviens i nepiemin.

  7. Jo duļķaināks (maksātājam nesaprotamāks) ūdens,jo vairāk varēs izplēst no elektrības patērētāju maciņiem,- elementāra patiesība.

  8. Arī izlīdzinātais maksājums ir lietotājam neskaidrs.Maksāju gadu vienādu summu,bet nekad nezinu par kādu skaitītāja stāvokli ir samaksāts.Vajadzētu katrā rēķinā uzrādīt par ko samaksāts.Tad varētu kaut kā sekot līdzi un zināt vai esi parādā vai pārmaksājis.Arī pie pāŗrēķina nekas netiek uzrādīts.Dzīvo kā pa miglu.Negribās jau vienmēr zvanīt.Nav patērētājam ērti.

Egils Līcītis: Saeimai palielinās smadzenes (1)Varītēm spieda, kamēr izspieda analītisko dienestu
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Gribam automašīnu kā darba kabinetu!

Auto kā darba kabinets

Pēc “LA” 19. janvāra publikācijas “Lembergs gāž ar visiem cilindriem”, kurā vēstīts, ka Ventspils brīvostas pārvalde pērn par 156 tūkstošiem eiro nopirkusi luksusautomašīnu, kuras vienīgais zināmais pasažieris ir formāli no amata atstādinātais un smagos noziegumos apsūdzētais Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, redakcija saņēma Ventspils brīvostas pārvaldnieka Imanta Sarmuļa vēstuli. Tajā citstarp teikts, ka “automašīna ir ne vien pārvietošanās līdzeklis, bet arī darba kabinets 6 stundas dienā, kas jāpavada ceļā uz dažādām sanāksmēm galvaspilsētā”. A. Lembergs ar brīvostas pārvaldei piederošu auto braukā arī uz tiesas sēdēm Rīgas apgabaltiesā.

Uldis Šmits: Janvāra nozīmība (3)Baltiešu iespējas šodien ir plašākas nekā politiski tālajā 1991. gada janvārī.
Lasītāju aptauja
Vai esat apmierināts ar valdības darbu?
Draugiem Facebook Twitter Google+