×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. maijs, 2014
Drukāt

Maksas autostāvvietu uzturēšanai “Rīgas satiksme” plāno tērēt 2,13 miljonus eiro

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas pašvaldības maksas autostāvvietu uzturēšanai turpmāko piecu gadu laikā pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” plāno tērēt 2,13 miljonus eiro.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā publicētā informācija, “Rīgas satiksmes” izsludinātajā iepirkuma konkursā par autostāvvietu uzturēšanu piedalījušies četri pretendenti, no kuriem 2,13 miljoniem eiro vērtais līgums tiks noslēgts ar SIA “Vides pakalpojumu grupa”, kas savulaik ar nosaukumu “Veolia vides serviss” pastarpināti piederēja ekspremjera Andra Šķēles biznesa impērijai.

Iepirkuma līguma darbības laikā pretendentam būs jānodrošina Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietu teritorijas ikdienas uzturēšanas darbu kompleksa izpilde – ziemā jānovērš slīdamība, jāattīra autostāvvietas no sniega un jānodrošina sniega izvešana, vasarā – jāizved pa ziemu sakrājušās smiltis, jānodrošina brauktuvju un ietvju attīrīšana un laistīšana.

Pretendentam jāuzņemas atbildība par uzturēšanas darbu operatīvu izpildi, lai nodrošinātu autostāvvietu darbību Rīgas domes noteiktajā darba laikā – darbdienās no plkst.8 līdz 22 un sestdienās no plkst.8 līdz 17.

Uzturēšanai paredzētās teritorijas kopējā platība no 1.janvāra līdz 31.decembrim ir 77 953 kvadrātmetri, bet no 1.maija līdz 30.septembrim būs jāuztur arī sezonas stāvvieta Vecāķos 6057 kvadrātmetru platībā.

Jau vēstīts, ka 2012.gada maijā uzņēmējs Kokorevičs izpirka ar Šķēles biznesu saistīto “Veolia vides serviss” (patlaban “Vides pakalpojumu grupa”), ko šā gada februāra beigās iegādājās atkritumu apsaimniekotāja SIA “Zaļā josta”. SIA “Vides pakalpojumu grupa” vienīgā īpašniece pirms darījuma bija SIA “Bioinvest”, savukārt šī uzņēmuma 90% daļas pastarpināti piederēja Kokorevičam, bet 10% – Šķēles ģimenei ar partneriem.

Tajā pašā laikā “Bioinvest” iegādājās Latvijas atkritumu apsaimniekošanas nozares līdera SIA “L&T” 100% kapitāldaļu. Savukārt Kokorevičam piederošais uzņēmums SIA “Enerģijas risinājumi” no Šķēles ģimenes uzņēmuma SIA “Inpo 3” iegādājās 10% uzņēmuma “Bioinvest” kapitāldaļu, tādējādi pastarpināti kļūstot par vienīgo “Bioinvest” īpašnieku.

Kokorevičs biznesa portālam “Nozare.lv” atzina, ka no Šķēles ģimenes ir atpircis atkritumu apsaimniekošanas biznesu. Vaicāts, vai var uzskatīt, ka Šķēle ir pametis atkritumu apsaimniekošanas nozari, Kokorevičs atbildēja apstiprinoši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+