Ekonomika
Darbs un nauda

“PNB bankas” administrators: Visiem naudas nepietiks0


“PNB banka”
“PNB banka”
Foto: Zane Bitere/LETA

Par “PNB bankas” administratoru ieceltais Vigo Krastiņš pieļauj, ka visu “PNB bankas” kreditoru prasības varētu netikt piepildītas.

Precīzas aplēses par AS “PNB banka” aktīvu vērtību šobrīd neesot iespējamas.

“Man bija tikai pāris dienas laika, lai iepazītos ar bankas sniegto informāciju, tomēr līdz ar manu apstiprināšanu amatā tā ir jāpārbauda, un tikai tad būs iespējams sniegt pamatotu situācijas vērtējumu. Tomēr pēc šobrīd manā rīcībā esošās informācijas visu kreditoru prasības diemžēl varētu netikt piepildītas,” norāda V. Krastiņš.

Vienlaikus V. Krastiņš pauž cerību, ka sadarbība no AS “PNB banka” vadības puses būs pretimnākoša un šķēršļi netiks likti, lai maksimāli atgūtu līdzekļus un īstenotu kreditoru intereses.

V.Krastiņš par savu galveno uzdevumu izvirzījis panākt, ka maksātnespējas process ir efektīvs un caurskatāms.

“Maksātnespējas procesi Latvijā līdz šim ir piesaistījuši lielu sabiedrības uzmanību, un bieži līdz ar to raisījuši arī daudz spekulāciju, aizdomu un negatīvu komentāru. Mans mērķis ir panākt, ka PNB bankas maksātnespējas procesā izdotos atgūt ne tikai maksimāli daudz bankas aktīvu, bet arī demonstrēt kreditoriem un sabiedrībai, ka maksātnespējas process var būt maksimāli godīgs. Mans pirmais uzdevums pēc apstiprināšanas amatā būs personīgi iepazīties ar bankas personālu, kā arī nekavējoties sākt darbu pie aktīvu apzināšanas un atgūšanas,” norāda V.Krastiņš.

Viens no pirmajiem soļiem maksātnespējas procesā ir kreditoru apzināšana, un arī šajā maksātnespējas procesā likumā noteiktajā kārtībā kreditori tiks aicināti pieteikties ar savu prasību. Tuvāko dienu laikā plānots nosūtīt publicēšanai sludinājumu kreditoriem gan laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” un vēl divos citos laikrakstos, gan arī bankas mājaslapā.

AS “PNB banka” maksātnespējas procesa laikā V.Krastiņš sadarbosies ar “Ernst&Young” – revīzijas, nodokļu, vadības un biznesa konsultāciju pakalpojumu sniedzēju, kam ir ievērojama pieredze kredītiestāžu likvidācijā, maksātnespējas un restrukturizācijas jomā.

V. Krastiņš ir vienojies ar “Ernst&Young” par tūlītēji nepieciešamajiem pasākumiem, kas jāveic AS “PNB banka” maksātnespējas procesā, lai tas būtu efektīvs un rastu kreditoriem iespējamību gūt pēc iespējas lielāku savu prasījumu segšanu.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pasludinājusi “PNB banku” par maksātnespējīgu.

No 2019.gada 15.augusta plkst.21 apturēta “PNB bankas” darbība. Šāds lēmums pieņemts, lai nepieļautu bankas līdzekļu aizplūšanu.

Saistītie raksti

Eiropas Centrālā banka (ECB) kā “PNB bankas” tiešais uzraugs 15.augustā nolēma atzīt “PBN banku” par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Savukārt Eiropas Vienotā noregulējuma valde pieņēma lēmumu neveikt “PNB bankas” noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu. Ņemot vērā minēto un rūpējoties par bankas klientu noguldījumu aizsardzību, FKTK padome ārkārtas sēdē nolēmuma apturēt finanšu pakalpojumu sniegšanu “PNB bankā” un lēma par noguldījumu nepieejamību.

ECB kā “PNB bankas” tiešais uzraugs pieņēmis šādu lēmumu, konstatējot, ka banka nav ievērojusi regulējošās prasības un izvērtējot bankas finansiālo situāciju.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Taksometru cīņa par lidostu turpinās
8 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Procesu automatizācija palīdz saglabāt klientu apmierinātību
8 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO. Doma laukumā prezentē Latvijā radīto paplašināto depozīta iekārtu iepakojuma šķirošanai
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Pašvaldības grib piespiest valdību sarunāties
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Paziņo datus, cik valsts pārvaldē likvidētas amata vietas un cik ietaupīts
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Noticis savāds ceļu satiksmes negadījums: vietējie izsaka minējumus
4 stundas
Ilga Šuplinska
Latvijā
Ilga Šuplinska: Brīvpusdienu kods
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Bukartam lielisks mačs Čehijā – skaisti vārti un dramatiska uzvara
1 stunda