×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Maksātnespējas administratorus uzraudzīs stingrāk (1)

Foto: Ernests Dinka, Saeimas AdministrācijaFoto: Ernests Dinka, Saeimas Administrācija

Saeima ceturtdien, 22.decembrī, trešajā galīgajā lasījumā pieņēma likumprojektu, kas paredz noteikt stingrāku maksātnespējas administratoru darba uzraudzību, kā arī ieviest brīvā tirgus principu tiesiskās aizsardzības procesā.

Šī ir daļa no plašākās maksātnespējas procesa reformas, ko sadarbībā ar Tieslietu ministriju un citām iesaistītajām pusēm gatavo Saeimas Juridiskā komisija, norāda tās priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš. Viņš norāda, ka šajos likuma grozījumos iekļauti ar maksātnespējas administratoru uzraudzību saistīti jautājumi, kas saskaņoti Maksātnespējas jautājumu konsultatīvajā padomē un atbalstu tiem pauduši arī darba devēju konfederācijas, komercbanku asociācijas un ārvalstu investoru padomes pārstāvji. “Komisija turpinās darbu pie citiem jautājumiem, kas gan prasīs plašākas diskusijas, ņemot vērā, ka iesaistītajām pusēm ir diametrāli pretēji viedokļi, piemēram, saistībā ar valdes locekļu atbildību par maksātnespējas procesa pieteikuma savlaicīgu neiesniegšanu,” pauž G.Bērziņš.

Juridiskās komisijas virzītie likuma grozījumi paredz maksātnespējas administratoru uzraudzības modeļa maiņu. Administratoru kvalifikācijas pārbaudes funkcija tiek nodota valstij, vienlaikus paredzot stingrākas prasības administratoru kvalifikācijai, reputācijai un profesionalitātei, kā arī ieviešot regulāru administratoru eksamināciju. Kvalifikācijas prasību izpilde tiks kontrolēta reizi divos gados. Vienlaikus būtiski plānots paplašināt to personu loku, kas ir tiesīgas uzraudzīt tiesiskās aizsardzības procesu – tā varēs būt jebkura rīcībspējīga fiziska persona, uz kuru neattiecas likumā noteikti ierobežojumi.

Tiesības apmācīt administratora amata pretendentus paredzēts nodot Maksātnespējas administrācijai un citām juridiskām personām, neliedzot to turpināt arī administratoru profesionālajai organizācijai.

Kā obligāta prasība administratoram tiks izvirzīta nevainojama reputācija. Iespējamu kandidāta neatbilstību šai prasībai izskatīs neatkarīga eksaminācijas komisija.

Tāpat paredzēts ieviest maksātnespējas administratoru disciplināratbildību. Par pamatu disciplinārlietas ierosināšanai būs normatīvo aktu būtisks vai sistemātisks pārkāpums vai profesionālo ētikas normu būtisks pārkāpums. Disciplinārlietu komisija varēs piemērot disciplinārsodu, kā arī ierosināt administratora atcelšanu no amata.

Likumā iekļautais regulējums palielina kreditoru lomu tiesiskās aizsardzības procesā, kā arī paredz iespēju brīvi izvēlēties personu tiesiskās aizsardzības procesa uzraudzības pasākumu veikšanai.

Tiesiskās aizsardzības procesa norises atbilstību tiesas apstiprinātajam tiesiskās aizsardzības plānam nodrošinās kreditoru vairākuma izvēlētā un tiesas apstiprinātā persona. Kreditoru vairākumam būs tiesības jebkurā brīdī mainīt tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu.

Ar likuma grozījumiem plānots ieviest Elektronisko maksātnespējas uzraudzības sistēma, kas sekmēs Maksātnespējas administrācijas uzdevumu veikšanu un informācijas apriti starp maksātnespējas procesā iesaistītajiem.

Grozījumi Maksātnespējas likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šo iestādi vajadzēja likvidēt un radīt no jAUNA AR CITU PERSONU SATĀVU. JA JAU BANĶIERI NOSAUC IESTĀDI PAR BANDĪTISKU UN KĀ IESTĀDI AR ORGANIZĒTĀS N OZIEDĪBAS PAZĪMĒM tur nav variantu. Rasnačs un Bērziņš taču NA, auklējas ar savu audžubērnu. Tā ir NA īstāseja, nevis “latvietības”vairošana., kas ir ēkšķu kronis”ar nabadzības, verdz;ibas un nekaunīnas plīvuri.

    Aprievbusies šo nacionālistu (NA un Saskaņas) lišķība, tajā skaitā par iestāšanos par latvietības atbalstīšanu, kas manā skatījumā ir vienīgi naida kurināšana, jo nekas netiek darīts patiesā latviskas Latvijas veidošanas politikā, izņemot plātīšanos un prettautisku likumu atbalstīšana, tautas virzīšaqna trimdā, ar bēgšanu no valsts. Un ko ir labu izdarījusi Saskaņa – viltīgi sludina to pašu politiku, cenšas ieviest divvalodību, kaut pa druskai, bāžas kā …

Draugiem Facebook Twitter Google+