×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

Maksātnespējas administratorus valsts amatpersonām pielīdzinās tikai no nākamā gada

Bizness, dokumenti, pildspalva,

Saeima ceturtdien atbalstīja Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumu atlikt maksātnespējas administratoru pielīdzināšanu valsts amatpersonai par pusgadu – līdz nākamā gada sākumam, aģentūra BNS uzzināja parlamenta sēdē.

Patlaban paredzēts, ka maksātnespējas administratori tiek pielīdzināti valsts amatpersonām no šā gada jūlija, savukārt Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas iesniegtais un Saeimas ceturtdien atbalstītais priekšlikums likumā par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā paredz maksātnespējas administratorus valsts amatpersonām pielīdzināt no 2016.gada 1.janvāra. Likumu Saeima atbalstīja trešajā galīgajā lasījumā.

Par priekšlikumu balsoja 53 deputāti, bet pret bija 31 deputāts. Par priekšlikumu balsoja Zaļo un zemnieku savienības deputāti, kā arī opozīcijas deputāti, savukārt pret priekšlikumu – “Vienotība” un Nacionālā apvienība.

Maksātnespējas administratoru pielīdzināšana valsts amatpersonām noteikta Maksātnespējas likumā, taču līdz ar ceturtdienas lēmumu norma stāsies spēkā 2016.gada 1.janvārī.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) iepriekš kritizējis komisijas atbalstīto priekšlikumu likumā par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā, uzsverot, ka, atliekot maksātnespējas administratoru pielīdzināšanu valsts amatpersonai, turpināsies situācija, kad uz maksātnespējas administratoriem netiek attiecināti ierobežojumi un aizliegumi, kas veicinātu maksātnespējas administratoru darbības atklātumu, neitralitāti, sabiedrības uzticēšanos viņu darbībai, kā arī būtiski novērstu negodprātīgas rīcības riskus.

“Sabiedrībai joprojām nebūs pārliecības, ka maksātnespējas administrators nav personiski vai mantiski ieinteresēts un ir objektīvs pienākumu izpildē,” uzsvēra Rasnačs.

Savukārt Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija priekšlikumu atlikt administratoru pielīdzināšanu valsts amatpersonai pamatoja ar to, ka Valsts ieņēmumu dienests līdz 1.jūlijam nespēs sagatavot informācijas sistēmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+