Mobilā versija
+0.6°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
23. februāris, 2015
Drukāt

Maksātnespējas procesa administratoru asociācija izveido Ētikas komisiju

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija (Administratoru asociācija) izveidojusi Ētikas komisiju, informēja Administratoru asociācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Plūmiņa.

Viņa pastāstīja, ka Administratoru asociācijas biedru sapulcē 20.februārī ievēlēta Ētikas komisija, kas turpmāk izskatīs sūdzības par iespējamiem maksātnespējas procesa administratoru pārkāpumiem, kā arī regulāri sniegs vērtējumu par jaunā Maksātnespējas procesa administratoru profesionālās ētikas kodeksa piemērošanu un ieteikumus uzlabojumiem.

Ētikas komisija darbosies deviņu cilvēku sastāvā. Vairāki no tiem ir gan zvērināti advokāti, gan sertificēti maksātnespējas procesa administratori – Ilze Bagatska, Evita Ostrovska, Evija Novicāne, Kaspars Zeme, Valdis Ulmanis, Armands Rasa, Madara Volksone, Aigars Laizāns, kā arī sertificēts maksātnespējas procesa administrators Mareks Krūcis.

Plūmiņa arī piebilda, ka jaunais Ētikas kodekss, kā to paredz Saeimā pieņemtie grozījumi Maksātnespējas likumā, būs saistošs visiem maksātnespējas procesa administratoriem sākot ar 1.martu. Administratoru asociācija turpmāk būs tiesīga lemt par maksātnespējas procesa administratoru sertifikāta darbības izbeigšanu, ja tiks rupji pārkāpts Ētikas kodekss.

“Šis ir vēsturisks lēmums maksātnespējas procesa administratoru vides sakārtošanai Latvijā, jo līdz šim Administratoru asociācijai šādu tiesību nebija. Jaunajā Ētikas kodeksā īpaši akcentēts jautājums par maksātnespējas procesa administratoru objektivitāti un godīgumu, uzliekot administratoram pienākumu atturēties no tādas rīcības vai uzvedības, kas var radīt šaubas par viņa objektivitāti, godīgumu vai taisnīgumu,” jauno Ētikas kodeksu komentēja Administratoru asociācijas valdes priekšsēdētājs Olavs Cers.

Viņš piebilda, ka Administratoru asociācija vienlaicīgi vēlas norobežoties no maksātnespējas procesu izmantošanas ļaunprātīgiem mērķiem un izvairīšanās no saistību izpildes. “Maksātnespējas procesa administratora profesionālajai darbībai ir jāvairo uzticība profesijai,” sacīja Cers.

Ētikas kodekss izstrādāts, ņemot vērā aktualitātes ētikas normu izpratnē un līdzšinējo ētikas normu piemērošanas praksi, labāko starptautisko praksi attiecībā uz ētikas normu pamatiem, kā arī radniecīgo tiesu varai piederošo profesiju ētikas principus, piebilda Plūmiņa.

Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija ir dibināta 2003.gadā. Asociācijas mērķis ir administratoru profesionālo interešu pārstāvība, aizstāvība, profesionālās atbilstības izvērtēšana un kvalifikācijas celšana. Kopš 2009.gada tā veic administratoru apmācību.

Pievienot komentāru

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+