×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. augusts, 2012
Drukāt

Makšķerēšanas licences varēs iegādāties arī elektroniski

Foto-LETAFoto-LETA

Makšķernieki turpmāk makšķerēšanas licences varēs iegādāties arī elektroniski. Iegādāties makšķerēšanas licences un reģistrēt noķerto lomu varēs tiešsaistē portālā “www.epakalpojumi.lv”, kur izveidots jauns elektroniskais pakalpojums “e-Loms”, aģentūru LETA informēja SIA “ZZ Dats” mārketinga speciāliste Vita Jekimova.

Makšķerēt Latvijas ūdeņos ir tiesības fiziskām personām, kurām makšķerēšanas laikā ir klāt derīga makšķerēšanas karte, kurā norādīts makšķernieka vārds, uzvārds un personas kods, un dokuments, kas ļauj identificēt personu. Vietās, kur noteikta licencētā makšķerēšana, papildu makšķerēšanas kartei ir nepieciešama licence.

Jaunais elektroniskais pakalpojums “e-Loms” nodrošina iespēju iegādāties makšķerēšanas licences tiešsaistē. Pakalpojums pieejams bez maksas, un patlaban to izmanto Mergupes, Sudas un Dubnas upes, Alūksnes, Augstrozes Lielezera, Limbažu Lielezera, Limbažu Dūņezera, Bicānu, Burtnieku, Kategrades, Kāla, Luknas un Višķu ezeru apsaimniekotāji un makšķernieki.

Ideja par šāda pakalpojuma izveidi radusies pirms kāda laika, kad tika secināts, ka esošā situācija ar makšķerēšanas licenču iegādi nav apmierinoša ne makšķerniekam, ne licenču izsniedzējam, pauda Jekimova.

Portālā “www.epakalpojumi.lv” sadaļā “e-Loms” iespējams iegūt detalizētu informāciju par vairākām ūdenstilpēm, iegadāties nepieciešamās makšķerēšanas licences – vienas dienas, mēneša, gada, vasaras sezonas, ziemas sezonas, kā arī reģistrēt noķerto lomu.

“E-Loms” sastāv no divām komponentēm – publiski pieejamās daļas iedzīvotājiem portālā “www.epakalpojumi.lv” un pakalpojuma administrēšanas vides, kuru izmanto sistēmas administratori – ūdenstilpnes apsaimniekotāji.

Lai iegādātos licenci, nepieciešams autorizēties portālā. To iespējams izdarīt, izmantojot internetbanku, e-paraksta viedkarti, ko izsniedzis VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, vai mobilo ID.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+