×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. decembris, 2012
Drukāt

Makšķernieces laime Burtniekā

Foto no Z. Auniņas personīgā arhīvaFoto no Z. Auniņas personīgā arhīva

Tikko saņemti divi vērā ņemami pieteikumi “Latvijas Avīzes” (“LA”) konkursam par 2012. gada lielāko zivi. Šoruden Burtnieku ezers ar 13,72 kg līdaku un 11,7 kg zandartu bijis devīgs Zaigai Auniņai. Līdz šim viņa uz copi devusies tikai kā līdzbraucēja dzīvesbiedram Arnim, kurš 2011. gadā ar 21,64 kg smago karpu kļuva par “LA” konkursa uzvarētāju.


Šogad čempiona sieva Zaiga Auniņa nolēma pārbaudīt arī savu makšķernieces laimi. Viņa iegādājās makšķernieka gada karti un vasaras sākumā jau pirmajā reizē tika pie skaistas 8,76 kg smagas līdakas, vēlāk trāpījies arī septiņkilogramīgs zandarts. “Ar to pietika, lai es sasirgtu ar veselīgo makšķerēšanas kaiti,” nosaka Zaiga.

Oktobra vidū Auniņi devušies uz kārtējo copi Burtnieku ezera plašumos. Velcējot par abiem uz četriem kātiem bija noķertas vien dažas virsmēra zaļsvārces. Pievakarē laiduši vēl pēdējo loku, kad pēkšņi Zaigas kāts strauji un pamatīgi pārliecies. Pēc pieciršanas bija skaidrs, ka pieķēries kas pamatīgs. Lielā zivs spiedusies pie grunts un taisījusi plašus izgājienus uz abām pusēm. Līdz pat pēdējam brīdim Zaigai un Arnim nebija skaidrs, “kas tur apakšā par monstru”. Makšķerniece atceras, ka cīniņš ildzis vismaz pusstundu – pati jau sākusi pagurt, sāpējušas rokas un mugura, tomēr beidzot arī zivs bija nokausēta un Arnis to varējis iedabūt ķeselē. Iesācēja Zaiga bija noķērusi 13,72 kilogramus smagu un 120 centimetrus garu līdaku!

Šoruden ezers makšķerniecei dāvāja vēl vienu brangu lomu – 11,7 kg smagu zandartu, kas tikai nedaudz atpaliek no valsts rekorda. Abas trofejzivis noķertas, velcējot ar vidēja izmēra gumijas zivtiņām, uz bezinerces spoles bija uztīta 0,40 mm resna monofilā aukla.

Zaiga stāsta, ka no līdakām gatavojot izcilas kotletes, arī ceptas un sautētas saldā krējumā tās visi ēdot gardu muti. Līdzīgi top arī zandarts, taču par delikatesi Zaiga nosauc garšvielās sutināta zandarta galertu.

“LA” konkursam lielos lomus vēl var pieteikt līdz 2013. gada 1. janvārim. Pašlaik ir īstais vēdzeļu laiks – līdzšinējo Latvijas rekordnieci 5,5 kg smago ļurbu liepājnieks V. Žimants 2008. gadā Bārtā izvilka decembrī. Un kāpēc lai nepalaimētos arī jums? Ir vērts censties, jo uzvarētājus gaida vērtīgas balvas. Pirmās vietas ieguvējs saņems 150 latus vērtu dāvanu karti makšķerēšanas piederumu veikalā “Salmo”. Par otro vietu paredzēta dāvanu karte par 100 latiem, trešajai vietai – Ls 50.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+