Foto – Aldis Sāvičs

Makšķernieku rīki – vairumā, maz copes vietu. Izstādes apskats 0

Kad esam izslāpuši, meklējam vēsu ūdens malku, kad ilgojamies pēc mīlestības, atrodam sev tuvu cilvēku, kad mūs māc izsalkums, griežam omas ceptas maizes riku, kuru aizdarām ar opīša pirtiņā kūpinātu speķa šķēli, bet, kad jūtam garīgo spēku izsīkumu un mūs sāk nomākt stress, enerģijas rezerves atjaunojam atpūšoties, ceļojot un sportojot.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Lasīt citas ziņas

Enerģijas atjaunošanai pagājušās nedēļas nogalē Ķīpsalas izstāžu hallē bija atvērta izstāde “Atpūta un sports 2014”. Uz izstādi plūda ļaužu straumes, liela daļa aktīvās atpūtas – makšķerēšanas – cienītāji. Ko tad copmaņiem piedāvāja šī izstāde?

Kā jau pašmāju izstādei pieklājas, šeit varēja nopirkt praktiski visu, kas nepieciešams makšķerēšanai Latvijā, sākot ar sīku sviniņu un beidzot ar jaudīgu kuteri, kura dižie zirgi nedaudz minūtēs makšķernieku var nogādāt no viena ezera krasta otrā. Kādu braucamrīku izvēlēties, tas atkarīgs no copmaņa vēlmēm un iespējām. Skaidri jāzina, ko ar šo peldlīdzekli darīt – vai nu noenkuroties netālu no krasta pie zālēm apaugušas saliņas un vakara vēlumā cīnīties ar trekniem līņu papučiem, vai mesties viļņainā jūrā, cerībā pieveikt kādu lasēnu, mencu vai savaņģot trako skrējēju, sportisko vēja zivi. Pirmajā gadījumā pilnīgi pietiks ar pieticīgu stikla šķiedras darinājumu, kas aprīkots ar elektromotoru vai, labākā gadījumā, nelielu iekšdedzes dzinēju, bet otrajā versijā jau jārēķinās ar teju vai divdesmit līdz pat piecdesmit reižu lielākiem izdevumiem, bet neko darīt – kas vēlas lidot, tam nākas maksāt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz kāda no makšķerēšanai veltītajiem stendiem pamanīju zīmīgu skaitli – 21. Ap izstādītajām precēm grozījās krietns pulciņš interesentu, tiem piedāvāto produkciju izrādīja pārdevēji, starp viņiem arī veikala “Gold Fishing” (Rīga, Prūšu 25) īpašnieks Vitālijs Karpenkovs. Aicināju Vitāliju uz nelielu sarunu:

– Vai es pareizi saprotu, ka cipars 21 nozīmē “Poonton 21”? 


– Jā, tieši tā tas arī ir. Mēs šajā izstādē gribējām īpaši izcelt “Poonton 21” produkciju, kas pēdējā laikā iegūst arvien lielāku popularitāti makšķernieku aprindās.

– Daudzi no copmaņiem pat īsti nezina, kam pieder šī firmas zīme. 


– “Poonton 21” ir Krievijas firmas zīme. Sākotnēji visi mānekļi tika darināti Korejā, tagad stāvoklis ir mainījies – apmēram pusi izstrādājumu ražo Japānā, pārējos Ķīnā, Malaizijā, Korejā.

– Ar ko šie izstrādājumi kļūst slaveni? 


– Mānekļu pamatā ir to milzīgā pietuvinātība dabiskajām ēsmām, izstrādājumus ieteikuši Krievijā un visā pasaulē pazīstami copes meistari – sportisti, kas spiningošanā plūkuši ne mazums lauru. Vobleru izstrādē piedalās visiem zināmais Aleksejs Šaļins un citi entuziasti. Rotiņi savu popularitāti ieguvuši, pateicoties savdabīgajam krāsojumam un teicamām gaitas (griezes) īpašībām. Nesen parādījušās ēdamgumijas arī iegūst arvien lielāku un lielāku popularitāti tādu zināmu brendu vidū, kā, piemēram, “Keitech”, “Bait Breath”, “Reins”, “Jackall”, “Berkley”, kur savu vietu ieņēmis arī “Poonton 21”. Ēdamgumiju sortiments pie mums iespaidīgs, sākot no desmit līdz simtu piecdesmit milimetriem.

Reklāma
Reklāma

Nevaru teiktajam nepiekrist. Braucot cauri Zviedrijai, kādā kalnu ezeriņā pašam vienīgo pāliju izdevās noķert tieši ar “Poonton 21” rotiņu. Novēlu vīriem veiksmi un dodos tālāk. Vitālija stendam pretējā pusē dižojas “Gold Fish” stends. Tajā interesentus apkalpo un konsultācijas pircējiem sniedz pasaules čempions zemledus makšķerēšanā komandu ieskaitē, vairākkārtējs Latvijas makšķerēšanas sporta čempions komandu un individuālajā vērtējumā, vīrs, kurš izkodis daudzus ūdeņus, – Ainārs Eglītis.

– Ko vīri pērk? 


– Zini, lai cik tas arī būtu interesanti, pērk visu ko. Reizēm rodas tāda sajūta, ka makšķernieki, pēdējās rudens līdakas velkot, sarāvuši un norāvuši visu, kas vien iespējams, un tagad ar milzu skubu gatavojas jaunajai copes sezonai. 


– Kas liekas ievērības cienīgs no jūsu piedāvātā sortimenta?


– Ir ļoti daudz labu un kvalitatīvu lietu, visas būs pagrūti nosaukt. Iesaku pievērst uzmanību mūsu piedāvātajiem spiningu kātiem “Major Craft”, darbojoties ar smalkajām, zīdainajām “Varivas” auklām, izjūtas būs asākas un tīkamākas. Vispār jau mans ieteikums ir strādāt vairāk ar prātu nekā ar spēku, izjust mānekļa spēli un gaitu, un to var izdarīt tikai ar pareizi sabalansētu inventāru. Viena no biežāk pieļautajām kļūdām ir tā, ka tiek iepirkts pamatīgs bomis ar testu 25 līdz 50 gramiem un lietots visam kam. Nu, nevar ar šādu kātu nogādāt paredzētajā vietā nelielu voblerīti, arī mānekļa spēli nejutīsiet. Priecē tas apstāklis, ka makšķernieki kļūst izglītotāki, uz copi dodas ar vairākiem kātiem un spolēm.

– Saki, lūdzu, ko tu domā par nu jau slavenajām ēdamgumijām? 


– Domāju, ka ražotāji šajā jomā ir trāpījuši desmitniekā. Iedomājies pats sevi asara lomā – tu grāb to, kas kustas, smaržo un arī garšo gluži kā maza zivtiņa. Ja tu arī ar pirmo reizi aizmauksi garām, tev to gribēsies grābt vēl un vēl. Kā stāstīja man viens pazīstams makšķernieks, tad mauciena brīdis pa mikrodžigu, kas tiek vilkts ar superjutīgu kātiņu ar testu no nullītes līdz sešiem gramiem, esot vienkārši fantastisks.

Nu ko, makšķerniek, ieskaties arī tu maģiskajās “Poonton 21” voblera actiņās, un, kas zina, varbūt tieši tev skaitlis 21 kļūs liktenīgs un atnesīs tavu sapņu zivi.

Izstāde apskatīta, man tomēr nedaudz pietrūka tas, ka neatradu nevienu stendu, kas aicinātu uz kārtīgu copi tepat, Latvijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.