Kultūra
Māksla

Māksla pret bailēm no nāves. Berlīnē atklāta triju latviešu mākslinieku izstāde0

Foto: Latvijas vēstniecība Vācijā

Piektdien, 24. maijā, vienā no Vācijas galvaspilsētas monumentālākajām mākslas vietām – Berlīnes klostera drupās slavenā televīzijas torņa pakājē – atklāta mākslinieku Katrīnas Neiburgas, Andra Eglīša un Jāņa Novika izstāde, informē Latvijas vēstniecības Vācijā pārstāvji.

Izstāde “Playground – for accepting your mortality” (“Rotaļlaukums sava mirstīguma pieņemšanai”) veidota no vairākām vērienīgām instalācijām, kuras apspēlē mūsdienās tik aktuālos tematus kā tiekšanos pēc mūžīgās jaunības un ideālās dzīves jeb Paradīzes zemes virsū.

Mākslinieki izstādi veidojuši kā alķīmiķu ideju dārzu ar futūristiskām mūžīgās jaunības kapsulām, irstošām kūdras skulptūrām, palēninātu karuseli un citiem elementiem.

Izstādi ar uzrunu atklāja Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa, kā arī izstādes kuratores Dr. Ute Millere-Tišlere un Sūlveja Helvega Ūvesena.

Atklāšanā ar performanci uzstājās latviešu multidisciplinārais vizuālais mākslinieks Linards Kulless ar grupu. Izstāde Berlīnes klostera drupās būs apskatāma līdz pat septembra beigām.

Šajā laikā tur paredzēta plaša tematiski saistītu pasākumu programma starptautisku mākslinieku izpildījumā, kas ietvers avangardistiskas elektroniskās mūzikas performances, kā arī operas, teātra un deju uzvedumus.

Projektu īsteno Berlīnes Centra rajona pašvaldība (Bezirksamt Berlin-Mitte) un Berlīnes mākslas galeriju apvienība “Kommunale Galerien Berlin”. Projektu atbalsta Vācijas valsts Kultūras ministrija. Izstādes atklāšana ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību starptautiskās programmas norisēm Vācijā. Latvijas valsts simtgades svinības notiek laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam.

LA.lv