×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2015
Drukāt

Māksla starp to un kaut ko citu. Turpinās Hardija Lediņa retrospekcija

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 13. novembra Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu zālē būs aplūkojama Hardija Lediņa radošās darbības un tās ietekmju retrospekcija “Lediņš. Starp to un kaut ko citu”, LA.lv uzzināja Laikmetīgās mākslas centrā (LMC).

Izstādes koncepciju raksturo kuratore Līga Lindenbauma: “Izstādes apakšvirsraksts “starp to un kaut ko citu” ir aizguvums no Lediņa tekstiem, kuros viņš formulē savu radošo interešu zonu. Viņš saka, ka daudzo atbilžu dēļ ir grūti nosaukt vienu vai divus konkrētus autorus vai darbības jomas, kas viņam ir saistošas. Tādēļ labāk izvēlēties vairākus atskaites punktus, starp kuriem zīmēt interešu lauku ar aptuvenām robežām. Šādā teritorijā iespējams ietvert plašu, nenosauktu un citādi nesaistītu personību, notikumu, parādību amplitūdu.”

Izstāde būs skatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu zālēs no 13. novembra līdz 30. decembrim. Tās laikā notiks dažādas performances, akcijas, dikusijas, tikšanās ar māksliniekiem. Ar savu priekšlasījumu uzstāsies arī kuratore Barbara Štrāka, kura 1988.-1989. gadā kūrēja leģendāro izstādi “Rīga-latviešu avangards” Rietumvācijā, kur pirmoreiz Hardija Lediņa un viņa domubiedru darbi tika eksponēti ārpus Latvijas.

Izstādi rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, izstādes kuratore ir Līga Lindenbauma. Izstāde un tās paralēlā programma notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, ABLV Charitable foundation, ES programmas “Radošā Eiropa” un Kultūras ministrijas atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+