Kultūra
Māksla

Māksla un rūpes par planētu: “Guerlain” rīko izstādi “Gaïa, what are you becoming?”0

Publicitātes foto

No 18. oktobra līdz 8. novembrim viens no senākajiem smaržu ražotājiem “Guerlain” savā vēsturiskajā veikala ēkā Elizejas laukos rīko laikmetīgās mākslas izstādi “Gaïa, what are you becoming?”, informē kuratore Karolīna Mesenzē.

Izstāde pulcinās 20 māksliniekus no visas pasaules, kuri katrs savā veidā pievērsušies draudīgajam stāvoklim, kurā atrodas mūsu planēta.

Izstādes nosaukums atgādina par sengrieķu dievieti Gaju, visas dzīvības pirmmāti.

“Rūpes par vidi un planētas aizsardzību ir daudz vairāk nekā tikai īslaicīga modeslieta, bet gan nepieciešamība, ko beidzot sākam aptvert,” pauž Mesenzē.

Kuratore atgādina, ka vizuālajā mākslā saikne starp mākslinieku un dabas pasauli ir pats pamats reprezentācijas praksei. Ir arī mākslas novirzieni, kuros mākslinieki iedarbojas uz vidi tieši, reizēm radot īslaicīgas, bet citkārt – paliekošas izmaiņas.

Tomēr, kā norāda kuratore, sākotnēji šie virzieni bijuši drīzāk konceptuāli – tie radījuši izmaiņas vidē, taču nav notikusi diskusija par izmaiņām. Sākot no 20. gadsimta 70. gadiem, šī nostāja mainījusies, un laikmetīgās mākslas novirzieni fokusējas uz tādām reālām norisēm kā globālā sasilšana, nepieciešamība samazināt atkritumu apjomu, pārstrāde, bioloģiskā daudzveidība un citiem.

LA.LV Aptauja

Vai mākslai būtu jāpievēršas aktuāliem (sociālpolitiskiem, vides vai citiem) jautājumiem?

  • Nē, māksla domāta skaistumam.
  • Atkarībā no mākslinieka iecerēm.
  • Noteikti, citādi tai nav jēgas!
  • Vai tad tās mūsdienu instalācijas un performances var uzskatīt par mākslu?!

LA.lv