Foto: LETA

Māksla uz sakrālās mūzikas nošu lapām 0

Galerijā “Monaro” Vecrīgā atklāta Ances Gricmanes otrā gleznu personālizstāde “Archaic”, liecina informācija Latvijas Mākslas akadēmijas mājaslapā. Tā jaunajai māksliniecei ir jau otrā personālizstāde gada laikā (pirmā – “Mana” – bija aplūkojama Latvijas Mākslinieku Savienības galerijā 2013. gada vasarā).

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Gleznotāja pavadīja gadu Greiķijā, kur studēja Aristoteļa Universitātē, un nu sākusi doktorantūras studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Māksliniece pavadījusi arī gadu Vācijā, kur apmeklējusi lekcijas mūsdienu mākslas vidē atpazīstamā skolā – Staedelschule, Frankfurtē pie Mainas.

Jaunajā izstādē apskatāmi autortehnikā veidoti darbi, kas gleznoti uz sakrālās mūzikas notīm. Gleznām ir neparasta kompozīcija – mūzika, eļļas glezniecība un autortehnika, kurā izmantoti arī netradicionāli glezniecības materiāli. Kolekcijas darbi ir vērtējami kā modernās ikonogrāfijas aizsākums glezniecībā, tie piesaista skatu un kļūst vēl dziļāki, kad autore dalās ar leģendu par to rašanos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par projektu “Archaic” Ance Gricmane saka: “Mana glezniecība iemieso komponista Andreja Selicka sakrālo mūziku, kura atrodas manā “playlistā” jau trešo gadu. Jautājums par skaņas pastāvēšanu līdzās glezniecībai man vienmēr bijis aktuāls, mūzika atver jaunas durvis zemapziņā. Rodas māksla – gleznas, kuras radot, rokas pašas dara, un prāts brīnās par roku refleksiju, par to, kā krāsas tiek uzliktas uz audekla, par to, kā tās plūst un mainās, par to, kā savstarpējā plaknes un matērijas spriedze apvieno glezniecību. Mana funkcija šajā procesā – ļaut darboties rokām, refleksiem un aizmirst racionālo pasauli, ļaut uzkrāto informāciju transformēt jaunā matērijā.”

Uz atklāšanu bija ieradušies īpašie viesi – LMA rektors Aleksejs Naumovs un komponists, sakrālās mūzikas autors Andrejs Seleckis, daloties savās emocijās par izstādē apskatāmajiem darbiem.

Izstāde būs apskatāma sestdienās un svētdienās no 25. janvāra līdz 2. februārim, no plkst.12.00 līdz 18.00. Kā savu mērķi tās īpašniece Laura Poča-Rozenblūma definējusi vienkopus pulcēt cilvēkus, kuru interese par mākslu ir cieši saistīta ar pārliecinošām spējām gūt panākumus biznesa vidē.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.