×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

“Mākslai vajag telpu” iesaistīties festivālā “Staro Rīga”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Fonds “Mākslai vajag telpu” festivāla “Staro Rīga” laikā uz RTU ēkas Kaļķu ielā 1 projicēs interaktīvu gaismas instalāciju, stāsta fonda valdes locekle Katrīna Leiškalne.

Instalācijas autori ir talantīgie un pieredzes bagātie mākslinieki Indriķis Ģelzis un Wickiss (Viktors Keino), kuru sadarbības rezultātā ir tapis grandiozs, kā arī vizuāli un emocionāli iespaidīgs RTU ēkas izgaismošanas 3D šovs.

“Šova laikā ikviens festivāla apmeklētājs, kas ir parakstījis deklarāciju par Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi, varēs ieraudzīt savu vārdu projicētu uz RTU ēkas sienas, kā arī – visi interesenti gūs unikālu iespēju tepat uz vietas Rīgā apskatīt pasaulē zināmākos laikmetīgās mākslas muzejus. Mākslinieki gaismas instalācijas skatītājiem piedāvās ielūkoties arī ne tik tālā nākotnē, kad Latvija svinēs savas pastāvēšanas simtgadi, dāvanā saņemot pati savu Laikmetīgās mākslas muzeju,” stāsta Leiškalne.

Gaismas šovs ir daļa no fonda “Mākslai vajag telpu” veidotās publiskās mākslas sērijas, kas paredzēta, lai pievērstu uzmanību laikmetīgajai mākslai, popularizētu Latvijas mākslu un iedvesmotu sabiedrību sarunām par Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību. Krāšņā šova mērķis ir ne tikai iepriecināt un pārsteigt Rīgas iedzīvotājus un viesus ar greznu, interaktīvu 3D gaismas instalāciju, bet arī likt apstāties, iedziļināties un padomāt.

Leiškalne: “Gaismas instalācija ir veidota ne tikai kā iespaidīga un krāšņa dāvana Latvijas Republikai tās proklamēšanas gadadienā, bet arī – kā pateicība visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir snieguši savu artavu Laikmetīgās mākslas muzeja idejas attīstībā un realizācijā. Visi kopā mēs esam apliecinājuši, ka mākslas un kultūras vērtības ir neatņemama mūsu valsts nacionālās identitātes daļa, un atbildīgos brīžos esam gatavi aktīvi rīkoties, lai mūsu kultūras mantojums tiktu apkopots un saglabāts nākamajām paaudzēm. Tāpēc fonda “Mākslai vajag telpu” vārdā aicinu sanākt mūs visus kopā, lai nosvinētu un izbaudītu pirmos sava darba augļus!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+