Mobilā versija
+3.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
28. jūlijs, 2016
Drukāt

“Mākslai vajag telpu” “Vasaras mājā” atklās Voldemāra Johansona izstādi

Voldemars_Johansons_4

Voldemāra Johansona izstāde “Simetrijas lūzums” tiks atklāta 28. jūlijā plkst. 18. Viņa darbi ilustrē mākslinieka interesi par vizualitāti, skaņu un zinātni.

“Viena no idejām, kas mani saista, ir skanisko formu un telpisko formu integritāte. Nenodalīt šos divus aspektus kā kaut ko atsevišķu. Es pat tos neuztveru kā divu elementu savienojumu, bet kā organisku vienību. Manos darbos skaņa izriet no telpas un telpa – no skaņas,” atzīst Voldemārs Johansons. Sintezējot mākslu, zinātni un tehnoloģijas, izstādes autors padara mākslas darbu par mazu universu, kurā ikviens skatītājs kādā no slāņiem atradīs sev saistošo un pazīstamo. Izstādē būs aplūkojami līdz šim Latvijā vēl neeksponēti Voldemāra Johansona zīmējumi, kas veidoti ar īpašas datu plūsmas palīdzību. No zīmējumiem tiks atvasināta izstādes audioekspozīcija.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+