×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. februāris, 2014
Drukāt

Mākslas akadēmijā diskutēs par bohēmu un attīstību

Didža Grodza fotoDidža Grodza foto

Latvijas Mākslas akadēmijas pirmā stāva izstāžu zālē atklāta izstāde “Mākslas dzīres”, kurā ar saviem darbiem piedalās 41 mākslinieks no dažādām mākslas nozarēm, simboliski svinot satikšanos. Izstāde ilgs līdz 13. martam un tās ietvaros marta sākumā norisināsies divi diskusiju vakari, portālu LA.lv informēja LMA sabiedrisko attiecību speciāliste Egita Kurpniece.

Pirmā diskusija, kas gaidāma 4. martā plkst. 18.00, būs veltīta nostāstiem apvītajai Mākslas akadēmijas bohēmai. Runāsim par atmosfēru Akadēmijā, kas atšķiras no citām mācību iestādēm, meklēsim nedzirdētus atmiņu stāstus, ielūkosimies karnevālos un vēl. Diskusijā piedalīsies dažādas Mākslas akadēmijas nodaļas beigušie, piemēram, Jāzeps Pīgoznis, Matiass Jansons, Sarmīte Sīle, Anna Andersone.

Savukārt otra diskusija 11. martā plkst. 18.00 būs veltīta jaunajai mākslinieku paaudzei, viņu panākumiem Latvijā un pasaulē. Jaunie mākslinieki Zane Tuča, Artis Nīmanis, Kristīne Bula, Ieva Balode un Ieva Alksne stāstīs par savu pieredzi starptautiskos konkursos, par konkurētspēju, par novērojumiem ārzemju mākslas tirgū, par jauno mediju nozīmi u. c.

Izstāde “Mākslas dzīres”, kuru studiju procesa ietvaros veido jaunās mākslas zinātnieces, ir veltīta visām 14 Latvijas Mākslas akadēmijas apakšnozarēm. “Mūsu galvenais mērķis ir jebkuram apmeklētājam parādīt, cik daudzveidīga ir mākslas dzīve Latvijā, izceļot to ar netradicionālu izstādes scenogrāfiju,” par “Mākslas dzīru” ideju saka viena no izstādes kuratorēm, Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes 4. kursa studente Ieva Kalnača. “Ļaujam apmeklētājiem ne tikai aplūkot pazīstamu Latvijas mākslinieku darbus, bet arī iejusties mākslinieka darbnīcas atmosfērā, izbaudīt nedaudz bohēmisko darbnīcas noskaņu un, protams, baudīt labu mākslu,” uzsver Ieva.

Lai gan izstāžu dzīve Latvijā ir ļoti aktīva, skatītājam reti ir iespēja aplūkot tik plašu mākslas virzienu klāstu vienkopus. Izstādē mākslas darbi ir pietuvināti savai tapšanas videi un apdzīvo izstāžu zāli, kas ir pārvērsta simboliskā mākslinieka darbnīcā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+