×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

Mākslas akadēmijā gaidāma laikmetīga stikla izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 18. septembra līdz 9. oktobrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) 1. stāva zālē būs aplūkojama konceptuāla stikla mākslas izstāde “Jaunās pieejas / New Approaches”, kas sniedz ieskatu stikla mākslas dažādībā un tās laikmetīgajās izpausmēs, LA.lv uzzināja LMA.

Visbiežāk par stikla mākslu domājam tradicionālā veidā – kā trauku, dekoratīvu priekšmetu vai vitrāžu darinājumiem no stikla. Arī pašu stiklu asociējam ar caurspīdīgu, cietu un plīstošu materiālu, lai gan stiklu var apzināti deformēt vai transformēt plastiskās formās, ar to var radīt telpu, gaismu vai viegli nojaušamu sajūtu par citām dimensijām.

Izstādes “Jaunās pieejas / New Approaches” mērķis ir popularizēt stikla mākslu, to atainojot no atšķirīgiem skatupunktiem, demonstrējot dažādas tehnikas, izteiksmes līdzekļus un stikla mākslas daudzpusīgo un bagātīgo iespēju lauku – stikls kā medijs skulpturāliem objektiem vai instalācijām, stikls kā elements, kas ataino gaismu un ēnu saspēli. Izstādes dalībnieku izaicinājums ir atklāt mākslinieka radošumu, spēlējoties ar dažādām plaknēm, dimensijām un izmantojot stiklu kā galveno savu izjūtu mediju.

Izstādē piedalās gan studenti – jaunie mākslinieki, gan pasniedzēji, kuri pārstāv Latvijas Mākslas akadēmiju, Bratislavas Mākslas akadēmiju (Slovākija) un Tomasa Batas universitāti (Čehija). Kopizstāde ir notikums, kas rada iedvesmu un radošus impulsus jaunajiem un topošajiem stikla māksliniekiem, dibinot jaunus un stiprinot esošos kontaktus ar nozares mākslas pārstāvjiem no citām valstīm.

Dienu pirms izstādes atklāšanas, 16. septembrī, interesenti aicināti apmeklēt stikla māksliniekam Egonam Cēsniekam veltīto konferenci Mencendorfa namā.

Izstādē piedalās Latvijas Mākslas akadēmijas mācībspēki un studenti, Bratislavas Mākslas akadēmijas mācībspēki un studenti, Tomasa Batas universitātes pedagogi un studenti. Izstādes kuratore –Vineta Groza. Izstādes scenogrāfijas autors – Viktors Jansons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+