Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
20. maijs, 2014
Drukāt

Mākslas akadēmija vērs durvis “Pagalma svētkiem”

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Mākslas akadēmija.

Jau otro gadu Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) vērs durvis – vai, precīzāk, vārtus uz “Pagalma svētkiem”, kuros šogad apmeklētājiem būs iespēja iepazīt ne tikai Mākslas akadēmijas, bet visu triju kultūras augstskolu, arī Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un ­J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas piedāvātās darbnīcas, improvizētus priekšnesumus un koncertus, kā arī ekskursijas. Iecerēts, ka “Pagalma svētki” sāks jaunu tradīciju un sekmēs radošu sadarbību starp Rīgas iedzīvotājiem un mākslas skolu studentiem un pasniedzējiem.

Šī “Rīga 2014” iniciatīva man kā Rīgas iedzīvotājai šķiet ārkārtīgi vērtīga un vajadzīga, jo retā pasaules punktā ir tik maza saskarsme starp viena pagalma iedzīvotājiem kā patlaban Rīgā. Pārsteidzoši, taču bieži mēs pamanāmies dzīvot ierobežotā telpā, izvairoties no jebkādas saskarsmes – ja nu vienīgi pikti uzrūcot, kad šķiet, ka kāds ielauzies mūsu teritorijā. Mākslas akadēmijas “Pagalma svētkos” ieplānotas vairākas radošas darbnīcas – “Iesakņotāji”, “Papīra liešana”, “Trīs stūri”, “Noķer savu vēju”, “Komiksu darbnīca”, “Tekstila apdruka” un citas. Būs iespēja gan pašiem iemēģināt roku skicēšanā, zīmēšanā un gleznošanā, gan izvēlēties kādu mākslas darbu studentu mākslas un dizaina darbu tirdziņā. Bet “Pagalma svētku” noslēgumā – LMA un LKA īsfilmu skate.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+