Mobilā versija
+16.8°C
Rudīte, Everts
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
22. janvāris, 2014
Drukāt

Mākslas akadēmijas studentus aicinās veidot noformējumu skolu fasādēm

Foto: rlastips.rsdc.lvFoto: rlastips.rsdc.lv

Iecerēts, ka ceturtdien, 23. janvārī Rīgas Domes Īpašuma departaments izsludinās konkursu Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, kura rezultātā vairākas Maskavas ielas izglītības iestādes pie Daugavas promenādes varētu iegūt studentu veidotu apdari, portālu LA.lv informēja Īpašuma departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Gailīte.

Piecām izglītības iestādēm Maskavas ielā šogad tiks veikta renovācija – ēkas siltinās, un vēlāko fasāžu apdari plānots veikt pēc Latvijas Mākslas akadēmijas studentu iesniegtiem projektiem. Studentu iesniegtos projektus izvērtēs maijā, tad tos saskaņos Būvvaldē un pēc tam labāko autoru projekti tiks īstenoti uz konkrēto izglītības iestāžu fasādēm.

Rīgas domes Īpašuma departaments jau vairākus gadus mērķtiecīgi īsteno koncepciju, renovējot pilsētas pašvaldības izglītības iestādes kā mikrorajona dominantes. Ņemot vērā, ka lielākā daļa šo iestāžu ēkas būvētas pēc pagājušā gadsimta sešdesmito, septiņdesmito gadu tipveida projektiem, to vienveidīgajai arhitektūrai, siltinot ēkas, iespējams piešķirt pievienoto vērtību – mākslinieciski augstvērtīgu dekoratīvo apdari, kas gan atsvaidzina apkārtesošo arhitektūru, gan uzsver izglītības iestādes saturisko un sabiedrisko nozīmi.

Īpašuma departamenta 2014. gada budžetā paredzēti līdzekļi 22 Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu ēku fasāžu renovācijai un siltināšanai.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (5)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+