×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Mākslas akcijā mazgās tanku (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācu mākslinieks Kurts Flekenšteins plāno Rīgā divu nedēļu garumā īstenot mākslas projektu, ar kuru tiks pausts nosodījums Krievijas prezidenta Vladimira Putina agresīvajai politikai Ukrainā, svētdien vēsta raidorganizācija “Deutsche Welle” (“DW”).

Projekta gaitā Rīgā iecerēts uzstādīt vides objektu – Krievijas algotņu sašautu Ukrainas armijas tanku. Raidorganizācija norāda, ka akcija Rīgā notiks laikā, kad Latvija veic Eiropas Savienības prezidējošās valsts pienākumus.

“Esmu ekstremāls cīnītājs par demokrātiju un toleranci,” intervijā ziņu aģentūrai “DPA” sacīja 65 gadus vecais mākslinieks.

Akcijas “Vse bude dob­re” (“Viss būs labi” – ukr. val.) ietvaros sašautais tanks maijā divas nedēļas atradīsies zālienā pie Nacionālās bibliotēkas ēkas, pastāstīja kultūras un mākslas projekta “Noass” valdes priekšsēdētājs Dzintars Zilgalvis. Manheimas mākslinieks, saģērbies Krievijas karavīra formā, sašauto tanku mazgās ar ūdeni, norāda “DW”. Tā kā akcija ik dienas ilgs no rīta līdz vakaram, bez Flekenšteina tanka mazgāšanā piedalīsies arī citi mākslinieki. Atbilstoši akcijas koncepcijai tanku mazgās arī Krievijas armijas formās ģērbušies krievu mākslinieki, kas nosoda Krievijas agresiju Ukrainā.

Pirms divām nedēļām dienā, kad Drēzdenē bija plānota kārtējā islamizācijas pretinieku demonstrācija, Flekenšteins laukumā pie Saksijas galvaspilsētas Dievmātes baznīcas izklāja 175 lūgšanu paklājus. Atbilstoši mākslinieka teiktajam ar šo akciju viņš gribējis iestāties par atvērtību un toleranci.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai tas vācu “mākslinieks” to tanku uzstāda Berlīnē un mazgā laimīgs. Mums šie tanki nav vajadzīgi. Ja kaut kas tāds tiks pieļauts no Kultūras ministrijas puses, tad noteikti jāmaina ministre. Tas analfabētisms ministriju līmenī ir atbaidošs!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+